Collection:

Avène Sun Care

  • Avène Fluid Sport SPF50+ 100 ml
    -24%

    Avène Fluid Sport SPF50+ 100 ml

    Regular price €17,60 17,6 € / 100ml
    Sale price €17,60 Regular price €23,10
    You are saving: -€5,50
    17,6 € / 100ml
  • Avène Sun Spray SPF 30 200 ml
    -26%

    Avène Sun Spray SPF 30 200 ml

    Regular price €18,60
    Sale price €18,60 Regular price €25,30
    You are saving: -€6,70
  • Avène Sunscreen Milk SPF50+ 250 ml
    -20%

    Avène Sunscreen Milk SPF50+ 250 ml

    Regular price €23,60 9,44 € / 100ml
    Sale price €23,60 Regular price €29,50
    You are saving: -€5,90
    9,44 € / 100ml
  • Avène Sunsistick Ka SPF 50 +
    -16%

    Avène Sunsistick Ka SPF 50 +

    Regular price €17,35 17,35 € / 1ud
    Sale price €17,35 Regular price €20,60
    You are saving: -€3,25
    17,35 € / 1ud
  • Avène Sun Oil SPF 30 200 ml
    -23%

    Avène Sun Oil SPF 30 200 ml

    Regular price €19,50 9,75 € / 100ml
    Sale price €19,50 Regular price €25,30
    You are saving: -€5,80
    9,75 € / 100ml
  • Avène Eau Thermale Anti-Blemish Fluid Spf50+ 40Ml
    -25%

    Avène Eau Thermale Anti-Blemish Fluid Spf50+ 40Ml

    Regular price €27,50 68,75 € / 100ml
    Sale price €27,50 Regular price €36,57
    You are saving: -€9,07
    68,75 € / 100ml
  • Avène Ultra Serum Spf50+ Anti-Ageing Instant Replenisher, 30 ml
    -21%

    Avène Ultra Serum Spf50+ Anti-Ageing Instant Replenisher, 30 ml

    Regular price €31,60 105,33 € / 100ml
    Sale price €31,60 Regular price €39,90
    You are saving: -€8,30
    105,33 € / 100ml
  • Avène Sunscreen SPF 50+ 50 ml
    -42%

    Avène Sunscreen SPF 50+ 50 ml

    Regular price €13,90 27,8 € / 100ml
    Sale price €13,90 Regular price €23,80
    You are saving: -€9,90
    27,8 € / 100ml
  • Avène Sunscreen SPF 50+ Unscented 50 ml
    -34%

    Avène Sunscreen SPF 50+ Unscented 50 ml

    Regular price €15,70 31,4 € / 100ml
    Sale price €15,70 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,10
    31,4 € / 100ml
  • Avène Sensitive Skin Sunscreen SPF 50+ Colour 50 ml
    -36%

    Avène Sensitive Skin Sunscreen SPF 50+ Colour 50 ml

    Regular price €15,20 30,4 € / 100ml
    Sale price €15,20 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,60
    30,4 € / 100ml
  • Avène Sun Fluid SPF50+ 50 ml
    -34%

    Avène Sun Fluid SPF50+ 50 ml

    Regular price €15,70 31,4 € / 100ml
    Sale price €15,70 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,10
    31,4 € / 100ml
  • Avène Unscented Sunscreen Fluid SPF 50+, 50 ml
    -34%

    Avène Unscented Sunscreen Fluid SPF 50+, 50 ml

    Regular price €15,80 31,6 € / 100ml
    Sale price €15,80 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,00
    31,6 € / 100ml
  • Avène Sun Fluid SPF50+ Colour 50 ml
    -34%

    Avène Sun Fluid SPF50+ Colour 50 ml

    Regular price €15,70 31,4 € / 100ml
    Sale price €15,70 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,10
    31,4 € / 100ml
  • Avène Cleanance Solar SPF 50+, oily skin, 50 ml
    -46%

    Avène Cleanance Solar SPF 50+, oily skin, 50 ml

    Regular price €12,80 25,6 € / 100ml
    Sale price €12,80 Regular price €23,80
    You are saving: -€11,00
    25,6 € / 100ml
  • Avène Sun Spray Sensitive Skin SPF 50+ 200 ml
    -32%

    Avène Sun Spray Sensitive Skin SPF 50+ 200 ml

    Regular price €17,30 8,65 € / 100ml
    Sale price €17,30 Regular price €25,30
    You are saving: -€8,00
    8,65 € / 100ml
  • Avène Solar Reflexe Solaire SPF 50+ 30 ml
    -32%

    Avène Solar Reflexe Solaire SPF 50+ 30 ml

    Regular price €9,50 31,67 € / 100ml
    Sale price €9,50 Regular price €14,00
    You are saving: -€4,50
    31,67 € / 100ml
  • Avène Sun Stick Lips SPF 50+ 3 g
    -35%

    Avène Sun Stick Lips SPF 50+ 3 g

    Regular price €6,50 216,67 € / 100gr
    Sale price €6,50 Regular price €10,00
    You are saving: -€3,50
    216,67 € / 100gr
  • Avène Children's Sunscreen Milk SPF 50 + 250 ml
    -32%

    Avène Children's Sunscreen Milk SPF 50 + 250 ml

    Regular price €20,20 8,08 € / 100ml
    Sale price €20,20 Regular price €29,50
    You are saving: -€9,30
    8,08 € / 100ml
  • Avène Children's Sun Spray SPF 50+ 200 ml
    -32%

    Avène Children's Sun Spray SPF 50+ 200 ml

    Regular price €17,30 8,65 € / 100ml
    Sale price €17,30 Regular price €25,30
    You are saving: -€8,00
    8,65 € / 100ml
  • Avène Intense Protect SPF 50+ 150 ml
    -30%

    Avène Intense Protect SPF 50+ 150 ml

    Regular price €18,30 12,2 € / 100ml
    Sale price €18,30 Regular price €26,20
    You are saving: -€7,90
    12,2 € / 100ml
  • Avène High Protection Sun Mist SPF 30 150 ml
    -34%

    Avène High Protection Sun Mist SPF 30 150 ml

    Regular price €17,30 11,53 € / 100ml
    Sale price €17,30 Regular price €26,20
    You are saving: -€8,90
    11,53 € / 100ml
  • Avène Ultra Fluid Mat Perfect With Colour Spf50+, 50 ml
    -32%

    Avène Ultra Fluid Mat Perfect With Colour Spf50+, 50 ml

    Regular price €16,30 32,6 € / 100ml
    Sale price €16,30 Regular price €23,80
    You are saving: -€7,50
    32,6 € / 100ml
  • Avène Ultrafluid Invisible Spf50 Av, 50 ml
    -32%

    Avène Ultrafluid Invisible Spf50 Av, 50 ml

    Regular price €16,30 32,6 € / 100ml
    Sale price €16,30 Regular price €23,80
    You are saving: -€7,50
    32,6 € / 100ml
  • Avène Eau Thermal Ultra Radiance Fluid Spf50+ 50Ml
    -39%

    Avène Eau Thermal Ultra Radiance Fluid Spf50+ 50Ml

    Regular price €16,90 33,8 € / 100ml
    Sale price €16,90 Regular price €27,68
    You are saving: -€10,78
    33,8 € / 100ml
  • Avène Eau Thermale Anti-Ageing Fluid Spf50 40Ml
    -20%

    Avène Eau Thermale Anti-Ageing Fluid Spf50 40Ml

    Regular price €29,40 73,5 € / 100ml
    Sale price €29,40 Regular price €36,57
    You are saving: -€7,17
    73,5 € / 100ml
  • Avène Eau Thermale Anti-Imperfection Fluid Spf50 40Ml
    -43%

    Avène Eau Thermale Anti-Imperfection Fluid Spf50 40Ml

    Regular price €20,80 52,0 € / 100ml
    Sale price €20,80 Regular price €36,57
    You are saving: -€15,77
    52,0 € / 100ml
  • Avène Eau Thermale Family Spray Spf50+ 400 Ml
    -22%

    Avène Eau Thermale Family Spray Spf50+ 400 Ml

    Regular price €31,60 7,9 € / 100ml
    Sale price €31,60 Regular price €40,58
    You are saving: -€8,98
    7,9 € / 100ml
  • Avène Ultra Serum Spf50+ Activates Radiance, 30 ml
    -25%

    Avène Ultra Serum Spf50+ Activates Radiance, 30 ml

    Regular price €29,80 99,33 € / 100ml
    Sale price €29,80 Regular price €39,90
    You are saving: -€10,10
    99,33 € / 100ml
  • Avène Ultra Serum Spf50+ Long Lasting Moisture, 30 ml
    -25%

    Avène Ultra Serum Spf50+ Long Lasting Moisture, 30 ml

    Regular price €29,80 99,33 € / 100ml
    Sale price €29,80 Regular price €39,90
    You are saving: -€10,10
    99,33 € / 100ml
  • Avène Ultra Stick Spf50, 20 gr
    -26%

    Avène Ultra Stick Spf50, 20 gr

    Regular price €15,50 77,5 € / 100gr
    Sale price €15,50 Regular price €20,90
    You are saving: -€5,40
    77,5 € / 100gr