AVENE
Collection:

AVENE

  • Avène Cicalfate Dermatological Aftercare Repair Emulsion 40 ml
    -20%

    Avène Cicalfate Dermatological Aftercare Repair Emulsion 40 ml

    Regular price €13,20
    Sale price €13,20 Regular price €16,60
    You are saving: -€3,40
  • Avène Cicalfate + Scar Gel
    -24%

    Avène Cicalfate + Scar Gel

    Regular price €10,70 10,7 € / 1ud
    Sale price €10,70 Regular price €14,10
    You are saving: -€3,40
    10,7 € / 1ud
  • Avène Cicalfate Lip Balm 10 ml
    -24%

    Avène Cicalfate Lip Balm 10 ml

    Regular price €7,40 74,0 € / 100ml
    Sale price €7,40 Regular price €9,70
    You are saving: -€2,30
    74,0 € / 100ml
  • Avène Cicalfate Hands Repairing Hand Cream Barrier Effect 100 ml
    -27%

    Avène Cicalfate Hands Repairing Hand Cream Barrier Effect 100 ml

    Regular price €10,10 10,1 € / 100ml
    Sale price €10,10 Regular price €13,80
    You are saving: -€3,70
    10,1 € / 100ml
  • Avène Men Shaving Foam 200 ml
    -21%

    Avène Men Shaving Foam 200 ml

    Regular price €12,20 6,1 € / 100ml
    Sale price €12,20 Regular price €15,50
    You are saving: -€3,30
    6,1 € / 100ml
  • Avène Men Shaving Foam 50 ml
    -5%

    Avène Men Shaving Foam 50 ml

    Regular price €4,30 8,6 € / 100ml
    Sale price €4,30 Regular price €4,53
    You are saving: -€0,23
    8,6 € / 100ml
  • Avène Homme Anti-Ageing Moisturising Care 50 ml
    -15%

    Avène Homme Anti-Ageing Moisturising Care 50 ml

    Regular price €28,70 57,4 € / 100ml
    Sale price €28,70 Regular price €33,80
    You are saving: -€5,10
    57,4 € / 100ml
  • Avène Sunscreen SPF 50+ 50 ml
    -42%

    Avène Sunscreen SPF 50+ 50 ml

    Regular price €13,90 27,8 € / 100ml
    Sale price €13,90 Regular price €23,80
    You are saving: -€9,90
    27,8 € / 100ml
  • Avène Sunscreen SPF 50+ Unscented 50 ml
    -34%

    Avène Sunscreen SPF 50+ Unscented 50 ml

    Regular price €15,70 31,4 € / 100ml
    Sale price €15,70 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,10
    31,4 € / 100ml
  • Avène Sensitive Skin Sunscreen SPF 50+ Colour 50 ml
    -36%

    Avène Sensitive Skin Sunscreen SPF 50+ Colour 50 ml

    Regular price €15,20 30,4 € / 100ml
    Sale price €15,20 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,60
    30,4 € / 100ml
  • Avène Sun Fluid SPF50+ 50 ml
    -34%

    Avène Sun Fluid SPF50+ 50 ml

    Regular price €15,70 31,4 € / 100ml
    Sale price €15,70 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,10
    31,4 € / 100ml
  • Avène Unscented Sunscreen Fluid SPF 50+, 50 ml
    -34%

    Avène Unscented Sunscreen Fluid SPF 50+, 50 ml

    Regular price €15,80 31,6 € / 100ml
    Sale price €15,80 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,00
    31,6 € / 100ml
  • Avène Sun Fluid SPF50+ Colour 50 ml
    -34%

    Avène Sun Fluid SPF50+ Colour 50 ml

    Regular price €15,70 31,4 € / 100ml
    Sale price €15,70 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,10
    31,4 € / 100ml
  • Avene Sunscreen SPF 50+ Anti-Ageing 50 ml
    -22%

    Avène Sunscreen SPF 50+ Anti-Ageing 50 ml

    Regular price €22,10 44,2 € / 100ml
    Sale price €22,10 Regular price €28,30
    You are saving: -€6,20
    44,2 € / 100ml
  • Avène Cleanance Solar SPF 50+, oily skin, 50 ml
    -46%

    Avène Cleanance Solar SPF 50+, oily skin, 50 ml

    Regular price €12,80 25,6 € / 100ml
    Sale price €12,80 Regular price €23,80
    You are saving: -€11,00
    25,6 € / 100ml
  • Avene Cleanance SPF 50+ Face Protector with Colour 50 ml
    -10%

    Avène Cleanance SPF 50+ Face Protector with Colour 50 ml

    Regular price €31,50 63,0 € / 100ml
    Sale price €31,50 Regular price €35,00
    You are saving: -€3,50
    63,0 € / 100ml
  • Avène Fluid Sport SPF50+ 100 ml
    -24%

    Avène Fluid Sport SPF50+ 100 ml

    Regular price €17,60 17,6 € / 100ml
    Sale price €17,60 Regular price €23,10
    You are saving: -€5,50
    17,6 € / 100ml
  • Avène Sunscreen Milk SPF50+ 250 ml
    -20%

    Avène Sunscreen Milk SPF50+ 250 ml

    Regular price €23,60 9,44 € / 100ml
    Sale price €23,60 Regular price €29,50
    You are saving: -€5,90
    9,44 € / 100ml
  • Avène Solar Reflexe Solaire SPF 50+ 30 ml
    -32%

    Avène Solar Reflexe Solaire SPF 50+ 30 ml

    Regular price €9,50 31,67 € / 100ml
    Sale price €9,50 Regular price €14,00
    You are saving: -€4,50
    31,67 € / 100ml
  • Avène Sun Stick Lips SPF 50+ 3 g
    -35%

    Avène Sun Stick Lips SPF 50+ 3 g

    Regular price €6,50 216,67 € / 100gr
    Sale price €6,50 Regular price €10,00
    You are saving: -€3,50
    216,67 € / 100gr
  • Avène Children's Sunscreen Milk SPF 50 + 250 ml
    -32%

    Avène Children's Sunscreen Milk SPF 50 + 250 ml

    Regular price €20,20 8,08 € / 100ml
    Sale price €20,20 Regular price €29,50
    You are saving: -€9,30
    8,08 € / 100ml
  • Avène Intense Protect SPF 50+ 150 ml
    -30%

    Avène Intense Protect SPF 50+ 150 ml

    Regular price €18,30 12,2 € / 100ml
    Sale price €18,30 Regular price €26,20
    You are saving: -€7,90
    12,2 € / 100ml
  • Avène High Protection Sun Mist SPF 30 150 ml
    -34%

    Avène High Protection Sun Mist SPF 30 150 ml

    Regular price €17,30 11,53 € / 100ml
    Sale price €17,30 Regular price €26,20
    You are saving: -€8,90
    11,53 € / 100ml
  • Avène Sun Oil SPF 30 200 ml
    -23%

    Avène Sun Oil SPF 30 200 ml

    Regular price €19,50 9,75 € / 100ml
    Sale price €19,50 Regular price €25,30
    You are saving: -€5,80
    9,75 € / 100ml
  • Avène Sun Spray SPF 30 200 ml
    -26%

    Avène Sun Spray SPF 30 200 ml

    Regular price €18,60
    Sale price €18,60 Regular price €25,30
    You are saving: -€6,70
  • Avène Sunsistick Ka SPF 50 +
    -16%

    Avène Sunsistick Ka SPF 50 +

    Regular price €17,35 17,35 € / 1ud
    Sale price €17,35 Regular price €20,60
    You are saving: -€3,25
    17,35 € / 1ud
  • Avène Mineral Cream SPF 50+ 50 ml
    -34%

    Avène Mineral Cream SPF 50+ 50 ml

    Regular price €15,80 31,6 € / 100ml
    Sale price €15,80 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,00
    31,6 € / 100ml
  • Avène Sunscreen Mineral Fluid SPF 50+ 40 ml
    -34%

    Avène Sunscreen Mineral Fluid SPF 50+ 40 ml

    Regular price €15,80 39,5 € / 100ml
    Sale price €15,80 Regular price €23,80
    You are saving: -€8,00
    39,5 € / 100ml
  • Avène Sun Mineral Colour Fluid SPF 50+ 40 ml
    -40%

    Avène Sun Mineral Colour Fluid SPF 50+ 40 ml

    Regular price €14,20 35,5 € / 100ml
    Sale price €14,20 Regular price €23,80
    You are saving: -€9,60
    35,5 € / 100ml
  • Avène Sunscreen Mineral Milk Intolerant Skin SPF 50+ 100 ml
    -25%

    Avène Sunscreen Mineral Milk Intolerant Skin SPF 50+ 100 ml

    Regular price €18,10 18,1 € / 100ml
    Sale price €18,10 Regular price €24,10
    You are saving: -€6,00
    18,1 € / 100ml