Collection:

Hot and cold

  • Interapothek Heating Pad Basic
    -18% Promo FD

    Interapothek Heating Pad Basic

    Regular price €24,10 24,1 € / 1ud
    Sale price €24,10 Regular price €29,48
    You are saving: -€5,38
    24,1 € / 1ud
  • Mobiclinic Electric Foot Warmer
    -39%

    Mobiclinic Electric Foot Warmer

    Regular price €31,70 31,7 € / 1ud
    Sale price €31,70 Regular price €52,30
    You are saving: -€20,60
    31,7 € / 1ud
  • Pharma & Go Bazalin Sports Massage Cream 75Ml.
    -45%

    Pharma & Go Bazalin Sports Massage Cream 75Ml.

    Regular price €8,50 11,33 € / 100ml
    Sale price €8,50 Regular price €15,56
    You are saving: -€7,06
    11,33 € / 100ml
  • Pharmasor Cannabisor Warming Cream 60Ml.
    -10% Promo FD

    Pharmasor Cannabisor Warming Cream 60Ml.

    Regular price €14,40 24,0 € / 100ml
    Sale price €14,40 Regular price €15,96
    You are saving: -€1,56
    24,0 € / 100ml
  • Puressentiel Cryo Pure Joint & Muscle Spray, 150 ml
    -40%

    Puressentiel Cryo Pure Joint & Muscle Spray, 150 ml

    Regular price €15,20 10,13 € / 100ml
    Sale price €15,20 Regular price €25,21
    You are saving: -€10,01
    10,13 € / 100ml
  • Traumeel Sport Gel, 100 g
    -43%

    Traumeel Sport Gel, 100 g

    Regular price €11,60 11,6 € / 100gr
    Sale price €11,60 Regular price €20,22
    You are saving: -€8,62
    11,6 € / 100gr
  • Taullorganics Tensi Off Children's Roll-On Gel 50Ml.
    -8%

    Taullorganics Tensi Off Children's Roll-On Gel 50Ml.

    Regular price €12,80 25,6 € / 100ml
    Sale price €12,80 Regular price €13,95
    You are saving: -€1,15
    25,6 € / 100ml
  • Taullorganics Tensi Off Soothing Gel 75Ml.
    -8%

    Taullorganics Tensi Off Soothing Gel 75Ml.

    Regular price €12,80 17,07 € / 100ml
    Sale price €12,80 Regular price €13,95
    You are saving: -€1,15
    17,07 € / 100ml
  • Taullorganics Tensi Off Soothing Gel 200Ml.
    -5% Promo FD

    Taullorganics Tensi Off Soothing Gel 200Ml.

    Regular price €24,50 12,25 € / 100ml
    Sale price €24,50 Regular price €25,79
    You are saving: -€1,29
    12,25 € / 100ml
  • Nexcare Coldhot Cold Heat Pouch 30X20
    -13%

    Nexcare Coldhot Cold Heat Pouch 30X20

    Regular price €18,00 18,0 € / 1ud
    Sale price €18,00 Regular price €20,59
    You are saving: -€2,59
    18,0 € / 1ud
  • Sanitec Cervical Heating Pad, 1 piece
    -10%

    Sanitec Cervical Heating Pad, 1 piece

    Regular price €29,32 29,32 € / 1ud
    Sale price €29,32 Regular price €32,58
    You are saving: -€3,26
    29,32 € / 1ud
  • Sanitec Adaptive Heating Pad, 1 pc.
    -10%

    Sanitec Adaptive Heating Pad, 1 pc.

    Regular price €29,30 29,3 € / 1ud
    Sale price €29,30 Regular price €32,56
    You are saving: -€3,26
    29,3 € / 1ud
  • Urgo Therapeutic Heat Patch , 2 units
    -23%

    Urgo Therapeutic Heat Patch , 2 units

    Regular price €6,00 3,0 € / 1ud
    Sale price €6,00 Regular price €7,83
    You are saving: -€1,83
    3,0 € / 1ud
  • Urgo Therapeutic Heat Patch , 4 units
    -23%

    Urgo Therapeutic Heat Patch , 4 units

    Regular price €8,60 2,15 € / 1ud
    Sale price €8,60 Regular price €11,13
    You are saving: -€2,53
    2,15 € / 1ud
  • Urgo Lumbar Therapeutic Heat Patch , 4 units
    -23%

    Urgo Lumbar Therapeutic Heat Patch , 4 units

    Regular price €9,80 2,45 € / 1ud
    Sale price €9,80 Regular price €12,70
    You are saving: -€2,90
    2,45 € / 1ud
  • Annabis Menthol Ultra Massage Gel Cold Warming Effect 90 Ml
    -23% Promo FD

    Annabis Menthol Ultra Massage Gel Cold Warming Effect 90 Ml

    Regular price €14,00 15,56 € / 100ml
    Sale price €14,00 Regular price €18,25
    You are saving: -€4,25
    15,56 € / 100ml
  • Dermaplast Active Lumbar Heat Patch , 2 units
    -14% Promo FD

    Dermaplast Active Lumbar Heat Patch , 2 units

    Regular price €8,10 4,05 € / 1ud
    Sale price €8,10 Regular price €9,45
    You are saving: -€1,35
    4,05 € / 1ud
  • Dermaplast Active Joint Heat Patch , 2 units
    -12% Promo FD

    Dermaplast Active Joint Heat Patch , 2 units

    Regular price €6,90 3,45 € / 1ud
    Sale price €6,90 Regular price €7,80
    You are saving: -€0,90
    3,45 € / 1ud
  • Dermaplast Active Heat Cream , 1 units
    -7% Promo FD

    Dermaplast Active Heat Cream , 1 units

    Regular price €11,30 11,3 € / 1ud
    Sale price €11,30 Regular price €12,20
    You are saving: -€0,90
    11,3 € / 1ud
  • Physiorelax Forte Plus Cream, 500ml
    -17%

    Physiorelax Forte Plus Cream, 500ml

    Regular price €32,70 6,54 € / 100ml
    Sale price €32,70 Regular price €39,26
    You are saving: -€6,56
    6,54 € / 100ml
  • Arnidol Glacial Spray, 2X150 Ml
    -12%

    Arnidol Glacial Spray, 2X150 Ml

    Regular price €13,00 4,33 € / 100ml
    Sale price €13,00 Regular price €14,74
    You are saving: -€1,74
    4,33 € / 100ml
  • Arnidol Glacial Spray, 3X150 Ml
    -12%

    Arnidol Glacial Spray, 3X150 Ml

    Regular price €19,40 4,31 € / 100ml
    Sale price €19,40 Regular price €22,11
    You are saving: -€2,71
    4,31 € / 100ml
  • Physiorelax Forte Spray, 2X150Ml
    -42%

    Physiorelax Forte Spray, 2X150Ml

    Regular price €23,60 7,87 € / 100ml
    Sale price €23,60 Regular price €40,98
    You are saving: -€17,38
    7,87 € / 100ml
  • Fisiocrem Gel Forte 50Ml
    -13%

    Fisiocrem Gel Forte 50Ml

    Regular price €14,00 28,0 € / 100ml
    Sale price €14,00 Regular price €16,15
    You are saving: -€2,15
    28,0 € / 100ml
  • Pharmaset Oriental Balm , 30 ml
    -21% Promo FD

    Pharmaset Oriental Balm , 30 ml

    Regular price €6,30 21,0 € / 100ml
    Sale price €6,30 Regular price €7,95
    You are saving: -€1,65
    21,0 € / 100ml
  • Thermacare Lumbar Hip, Pack 2 x 4 units
    -37%

    Thermacare Lumbar Hip, Pack 2 x 4 units

    Regular price €25,60 3,2 € / 1ud
    Sale price €25,60 Regular price €40,72
    You are saving: -€15,12
    3,2 € / 1ud
  • Chloroethyl Chemirose, 2X100 Gr
    -14%

    Chloroethyl Chemirose, 2X100 Gr

    Regular price €19,90 9,95 € / 100gr
    Sale price €19,90 Regular price €23,16
    You are saving: -€3,26
    9,95 € / 100gr
  • Chloroethyl Chemirose, 3X100 Gr
    -15%

    Chloroethyl Chemirose, 3X100 Gr

    Regular price €29,60 9,87 € / 100gr
    Sale price €29,60 Regular price €34,74
    You are saving: -€5,14
    9,87 € / 100gr
  • Chloroethyl Chemirose, 4X100 Gr
    -15%

    Chloroethyl Chemirose, 4X100 Gr

    Regular price €39,20 9,8 € / 100gr
    Sale price €39,20 Regular price €46,32
    You are saving: -€7,12
    9,8 € / 100gr
  • Chloroethyl Chemirose, 8X100 Gr
    -18%

    Chloroethyl Chemirose, 8X100 Gr

    Regular price €76,00 9,5 € / 100gr
    Sale price €76,00 Regular price €92,64
    You are saving: -€16,64
    9,5 € / 100gr