Collection:

First Aid Kit

  •  
  • Interapothek Fabric Sponge, 5mx5cm
    -19%

    Interapothek Fabric Sponge, 5mx5cm

    Regular price €2,60 2,6 € / 1ud
    Sale price €2,60 Regular price €3,20
    You are saving: -€0,60
    2,6 € / 1ud
  •  
  • Leukoplast Leukomed T Plus, 8 Cm X 10 Cm, 5 Pcs.
    -42%

    Leukoplast Leukomed T Plus, 8 Cm X 10 Cm, 5 Pcs.

    Regular price €4,00 0,8 € / 1ud
    Sale price €4,00 Regular price €6,90
    You are saving: -€2,90
    0,8 € / 1ud
  • COHESIVE ELASTIC BANDAGE 10/4.5
    -7%

    COHESIVE ELASTIC BANDAGE 10/4.5

    Regular price €4,30 4,3 € / 1ud
    Sale price €4,30 Regular price €4,63
    You are saving: -€0,33
    4,3 € / 1ud
  • Quies Silicone Swimming Plugs for Children 6 Plugs
    -19%

    Quies Silicone Swimming Plugs for Children 6 Plugs

    Regular price €4,40
    Sale price €4,40 Regular price €5,40
    You are saving: -€1,00
  •  
  • 3M Steri-Strip Adhesive Suture 75 x 6 mm 3 Strips
    -33%

    3M Steri-Strip Adhesive Suture 75 x 6 mm 3 Strips

    Regular price €4,10 1,37 € / 1ud
    Sale price €4,10 Regular price €6,14
    You are saving: -€2,04
    1,37 € / 1ud
  •  
  • Travel First Aid Kit
    -29%

    Travel First Aid Kit

    Regular price €20,00 3,33 € / 1ud
    Sale price €20,00 Regular price €28,30
    You are saving: -€8,30
    3,33 € / 1ud
  •  
  • Dermaplast Active Instant Cold Pack
    -15%

    Dermaplast Active Instant Cold Pack

    Regular price €4,90 4,9 € / 1ud
    Sale price €4,90 Regular price €5,74
    You are saving: -€0,84
    4,9 € / 1ud
  • Lusan Cambric Bandage 10 M x 10 cm 1 unit
    -39%

    Lusan Cambric Bandage 10 M x 10 cm 1 unit

    Regular price €1,40 1,4 € / 1ud
    Sale price €1,40 Regular price €2,30
    You are saving: -€0,90
    1,4 € / 1ud
  • Earplugs 3M Reusable Earplugs Water 2pcs
    -9%

    Earplugs 3M Reusable Earplugs Water 2pcs

    Regular price €4,80 2,4 € / 1ud
    Sale price €4,80 Regular price €5,26
    You are saving: -€0,46
    2,4 € / 1ud
  •  
  • Badabulle Digital Bath Thermometer
    -26%

    Badabulle Digital Bath Thermometer

    Regular price €11,20 11,2 € / 1ud
    Sale price €11,20 Regular price €15,14
    You are saving: -€3,94
    11,2 € / 1ud
  •  
  • Great Cross Sterile Cotton Gauze 25 units
    -39%

    Great Cross Sterile Cotton Gauze 25 units

    Regular price €1,00 0,04 € / 1ud
    Sale price €1,00 Regular price €1,63
    You are saving: -€0,63
    0,04 € / 1ud
  •  
  • Compeed Bunions Dressing Pack, 3x5 Units
    -19%

    Compeed Bunions Dressing Pack, 3x5 Units

    Regular price €17,60 1,17 € / 1ud
    Sale price €17,60 Regular price €21,60
    You are saving: -€4,00
    1,17 € / 1ud
  •  
  • Alvita Distilled Water, 1 l
    -17%

    Alvita Distilled Water, 1 l

    Regular price €1,50 0,15 € / 100ml
    Sale price €1,50 Regular price €1,80
    You are saving: -€0,30
    0,15 € / 100ml
  • Ice Power Cold Gel Plus Msm 200Ml.
    -42%

    Ice Power Cold Gel Plus Msm 200Ml.

    Regular price €18,30 9,15 € / 100ml
    Sale price €18,30 Regular price €31,39
    You are saving: -€13,09
    9,15 € / 100ml
  • Hansaplast Scar Pack
    -27%

    Hansaplast Scar Pack

    Regular price €80,40 1,91 € / 1ud
    Sale price €80,40 Regular price €109,54
    You are saving: -€29,14
    1,91 € / 1ud
  • Flexible plasters 6X10 cm 10 units
    -29%

    Flexible plasters 6X10 cm 10 units

    Regular price €3,10 0,31 € / 1ud
    Sale price €3,10 Regular price €4,38
    You are saving: -€1,28
    0,31 € / 1ud
  • Pic Thermogel Extracomfort Knee 17X30Cm
    -20%

    Pic Thermogel Extracomfort Knee 17X30Cm

    Regular price €16,60 16,6 € / 1ud
    Sale price €16,60 Regular price €20,63
    You are saving: -€4,03
    16,6 € / 1ud
  • Alvita Safety Sticks, 60 pcs.
    -23%

    Alvita Safety Sticks, 60 pcs.

    Regular price €1,70 0,03 € / 1ud
    Sale price €1,70 Regular price €2,20
    You are saving: -€0,50
    0,03 € / 1ud
  •  
  • Comforsil Extra Thin Toe Separator (Half Moon) Cc206, Size S
    -24%

    Comforsil Extra Thin Toe Separator (Half Moon) Cc206, Size S

    Regular price €5,30
    Sale price €5,30 Regular price €6,98
    You are saving: -€1,68
  •  
  • No Lice Organic Anti-lice Shampoo 260Ml.
    -5%

    No Lice Organic Anti-lice Shampoo 260Ml.

    Regular price €15,00 5,77 € / 100ml
    Sale price €15,00 Regular price €15,79
    You are saving: -€0,79
    5,77 € / 100ml
  • Compeed Pads Bunions 5 units
    -17%

    Compeed Pads Bunions 5 units

    Regular price €6,00 1,2 € / 1ud
    Sale price €6,00 Regular price €7,20
    You are saving: -€1,20
    1,2 € / 1ud
  • Quies Mini Foam Stopper 6 Stoppers
    -26%

    Quies Mini Foam Stopper 6 Stoppers

    Regular price €3,50 3,5 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €4,75
    You are saving: -€1,25
    3,5 € / 1ud
  • Ducray Diaseptyl Aqueous Solution 125 ml
    -14%

    Ducray Diaseptyl Aqueous Solution 125 ml

    Regular price €9,30 7,44 € / 100ml
    Sale price €9,30 Regular price €10,85
    You are saving: -€1,55
    7,44 € / 100ml
  • Alvita Syringe With Sterile Needle 10 Ml 21G 1 1/2" (0,8X40Mm)
    -11%

    Alvita Syringe With Sterile Needle 10 Ml 21G 1 1/2" (0,8X40Mm)

    Regular price €0,40 4,0 € / 100ml
    Sale price €0,40 Regular price €0,45
    You are saving: -€0,05
    4,0 € / 100ml
  • Nebualdo Nebuliser Rf7 Dual Speed + Mouth Applicator
    -20% Promo FD

    Nebualdo Nebuliser Rf7 Dual Speed + Mouth Applicator

    Regular price €9,00 9,0 € / 1ud
    Sale price €9,00 Regular price €11,29
    You are saving: -€2,29
    9,0 € / 1ud
  • Beter Superimposed Pedicure Pliers Chrome Plated Worm Spring 13.5 cm
    -19% Promo FD

    Beter Superimposed Pedicure Pliers Chrome Plated Worm Spring 13.5 cm

    Regular price €20,80 20,8 € / 1ud
    Sale price €20,80 Regular price €25,54
    You are saving: -€4,74
    20,8 € / 1ud
  • Molicare Prem. Mobile 5D M P14
    -31%

    Molicare Prem. Mobile 5D M P14

    Regular price €11,30 11,3 € / 1ud
    Sale price €11,30 Regular price €16,43
    You are saving: -€5,13
    11,3 € / 1ud
  • APOSAN Pure Rolled Cotton , 500 g
    -23%

    APOSAN Pure Rolled Cotton , 500 g

    Regular price €2,90 0,58 € / 100gr
    Sale price €2,90 Regular price €3,79
    You are saving: -€0,89
    0,58 € / 100gr
  • Alvita Distilled Water, 5 l
    -15%

    Alvita Distilled Water, 5 l

    Regular price €4,30 0,09 € / 100ml
    Sale price €4,30 Regular price €5,05
    You are saving: -€0,75
    0,09 € / 100ml
  • Peha Soft Vinyl Powder Free S 100 units
    -40% Promo FD

    Peha Soft Vinyl Powder Free S 100 units

    Regular price €8,60
    Sale price €8,60 Regular price €14,33
    You are saving: -€5,73