Collection:

First aid

  • Mepilex Lite Dressing 6X8.5 cm, 3 pieces
    -25% Promo FD

    Mepilex Lite Dressing 6X8.5 cm, 3 pieces

    Regular price €6,93 2,31 € / 1ud
    Sale price €6,93 Regular price €9,21
    You are saving: -€2,28
    2,31 € / 1ud
  • Omniplast Pink 5Cmx5M 1 pc
    -23%

    Omniplast Pink 5Cmx5M 1 pc

    Regular price €2,70
    Sale price €2,70 Regular price €3,49
    You are saving: -€0,79
  • Orravan Chlorhexidine 2% Aqueous Solution 60 ml
    -34%

    Orravan Chlorhexidine 2% Aqueous Solution 60 ml

    Regular price €1,50 2,5 € / 100ml
    Sale price €1,50 Regular price €2,27
    You are saving: -€0,77
    2,5 € / 100ml
  • Quick Aid Plasters 6Cmx2M Nude 1Piece
    -31%

    Quick Aid Plasters 6Cmx2M Nude 1Piece

    Regular price €5,50 5,5 € / 1ud
    Sale price €5,50 Regular price €7,99
    You are saving: -€2,49
    5,5 € / 1ud
  • Alvita Povidone Ioada 10%, 50 ml
    -20%

    Alvita Povidone Ioada 10%, 50 ml

    Regular price €1,60 3,2 € / 100ml
    Sale price €1,60 Regular price €2,00
    You are saving: -€0,40
    3,2 € / 100ml
  • Acofar Water Resistant Transparent Plasters 20 units
    -28%

    Acofar Water Resistant Transparent Plasters 20 units

    Regular price €1,60 0,08 € / 1ud
    Sale price €1,60 Regular price €2,23
    You are saving: -€0,63
    0,08 € / 1ud
  • Cosmopor E Wrap 15 x 8 cm, 10 units
    -21% Promo FD

    Cosmopor E Wrap 15 x 8 cm, 10 units

    Regular price €7,00 0,7 € / 1ud
    Sale price €7,00 Regular price €8,84
    You are saving: -€1,84
    0,7 € / 1ud
  • Kern Pharma Rosemary Alcohol 250 ml
    -26%

    Kern Pharma Rosemary Alcohol 250 ml

    Regular price €2,10 0,84 € / 100ml
    Sale price €2,10 Regular price €2,85
    You are saving: -€0,75
    0,84 € / 100ml
  • 3M Tegaderm Band-Aids 10 x 12 cm 10 units
    -15% Promo FD

    3M Tegaderm Band-Aids 10 x 12 cm 10 units

    Regular price €7,10 0,71 € / 1ud
    Sale price €7,10 Regular price €8,32
    You are saving: -€1,22
    0,71 € / 1ud
  • Plastic Plasters Assortment 4 Sizes 20 units
    -38%

    Plastic Plasters Assortment 4 Sizes 20 units

    Regular price €2,40 0,12 € / 1ud
    Sale price €2,40 Regular price €3,90
    You are saving: -€1,50
    0,12 € / 1ud
  • Hydrophilic Cotton Sterile Gauze Compresses, 6 pcs.
    -27%

    Hydrophilic Cotton Sterile Gauze Compresses, 6 pcs.

    Regular price €2,60
    Sale price €2,60 Regular price €3,58
    You are saving: -€0,98
  • Cosmopor E 10 units 10 x 6 cm
    -21%

    Cosmopor E 10 units 10 x 6 cm

    Regular price €3,50 0,35 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €4,42
    You are saving: -€0,92
    0,35 € / 1ud
  • Omniplast White 5Cmx5M 1 pc
    -20%

    Omniplast White 5Cmx5M 1 pc

    Regular price €2,99 2,99 € / 1ud
    Sale price €2,99 Regular price €3,72
    You are saving: -€0,73
    2,99 € / 1ud
  • Ducray Diaseptyl Spray Altered Skin 125 ml
    -16%

    Ducray Diaseptyl Spray Altered Skin 125 ml

    Regular price €9,10
    Sale price €9,10 Regular price €10,85
    You are saving: -€1,75
  • 3M Nexcare Steri-Strip Adhesive Skin Sutures, 8 pcs.
    -26%

    3M Nexcare Steri-Strip Adhesive Skin Sutures, 8 pcs.

    Regular price €4,50 0,56 € / 1ud
    Sale price €4,50 Regular price €6,05
    You are saving: -€1,55
    0,56 € / 1ud
  • Plastic plasters 19X72Mm 250 units
    -8% Promo FD

    Plastic plasters 19X72Mm 250 units

    Regular price €21,20 0,08 € / 1ud
    Sale price €21,20 Regular price €22,95
    You are saving: -€1,75
    0,08 € / 1ud
  • Cosmopor E 10 pcs. 10 x 8 cm
    -19%

    Cosmopor E 10 pcs. 10 x 8 cm

    Regular price €4,50 0,45 € / 1ud
    Sale price €4,50 Regular price €5,58
    You are saving: -€1,08
    0,45 € / 1ud
  • Interapothek Heridine Hydrogen Peroxide, 250 ml
    -26%

    Interapothek Heridine Hydrogen Peroxide, 250 ml

    Regular price €1,00 0,4 € / 100ml
    Sale price €1,00 Regular price €1,36
    You are saving: -€0,36
    0,4 € / 100ml
  • Alvita Alcohol 96º, 250 ml
    -21%

    Alvita 96º Alcohol, 250 ml

    Regular price €1,50 0,6 € / 100ml
    Sale price €1,50 Regular price €1,90
    You are saving: -€0,40
    0,6 € / 100ml
  • Hartmann Hypoallergenic Tape Paper 5 m x 1,25
    -35%

    Hartmann Hypoallergenic Tape Paper 5 m x 1,25

    Regular price €0,60 0,6 € / 1ud
    Sale price €0,60 Regular price €0,93
    You are saving: -€0,33
    0,6 € / 1ud
  • Aqua Band-Aids Assortment 3 Sizes 20 pcs.
    -19%

    Aqua Band-Aids Assortment 3 Sizes 20 pcs.

    Regular price €3,40
    Sale price €3,40 Regular price €4,21
    You are saving: -€0,81
  • Omnifix Elastic 10Mx15 cm 1 pc.
    -23%

    Omnifix Elastic 10Mx15 cm 1 pc.

    Regular price €10,50 10,5 € / 1ud
    Sale price €10,50 Regular price €13,58
    You are saving: -€3,08
    10,5 € / 1ud
  • Leukoplast Hypafix Skin Sensitive 10 Cm X 2 M
    -51%

    Leukoplast Hypafix Skin Sensitive 10 Cm X 2 M

    Regular price €7,10 7,1 € / 1ud
    Sale price €7,10 Regular price €14,40
    You are saving: -€7,30
    7,1 € / 1ud
  • Hansaplast Princess 20 Wipes
    -23%

    Hansaplast Princess 20 Wipes

    Regular price €3,10 3,1 € / 1ud
    Sale price €3,10 Regular price €4,03
    You are saving: -€0,93
    3,1 € / 1ud
  • 3M Nexcare Tape Paper 5 M x 5 cm
    -23%

    3M Nexcare Tape Paper 5 M x 5 cm

    Regular price €2,50 2,5 € / 1ud
    Sale price €2,50 Regular price €3,25
    You are saving: -€0,75
    2,5 € / 1ud
  • Medicomp Sterile Gauze 10x20 cm 50 units
    -21%

    Medicomp Sterile Gauze 10x20 cm 50 units

    Regular price €7,40 0,15 € / 1ud
    Sale price €7,40 Regular price €9,32
    You are saving: -€1,92
    0,15 € / 1ud
  • Acofar Povidone Iodine 10% 50 ml
    -10%

    Acofar Povidone Iodine 10% 50 ml

    Regular price €1,80 3,6 € / 100ml
    Sale price €1,80 Regular price €2,00
    You are saving: -€0,20
    3,6 € / 100ml
  • Tiritas Effect a Tu Medida P3
    -32% Promo FD

    Tiritas Effect a Tu Medida P3

    Regular price €6,10 6,1 € / 1ud
    Sale price €6,10 Regular price €9,01
    You are saving: -€2,91
    6,1 € / 1ud
  • Hansaplast Cohesive Finger Bandage Blue
    -31%

    Hansaplast Cohesive Finger Bandage Blue

    Regular price €4,50 4,5 € / 1ud
    Sale price €4,50 Regular price €6,53
    You are saving: -€2,03
    4,5 € / 1ud
  • Acofar Hydrogen Peroxide 5% 1 Litre
    -32%

    Acofar Hydrogen Peroxide 5% 1 Litre

    Regular price €3,10 0,31 € / 100ml
    Sale price €3,10 Regular price €4,54
    You are saving: -€1,44
    0,31 € / 100ml