Collection:

Urgo first-aid kit

  • Urgo - Fingers - 10 plasters
    -54%

    Urgo - Fingers - 10 plasters

    Regular price €3,40 3,4 € / 1ud
    Sale price €3,40 Regular price €7,32
    You are saving: -€3,92
    3,4 € / 1ud
  • Urgo Children's Dressings with Animal Designs
    -30%

    Urgo Children's Dressings with Animal Designs

    Regular price €2,90 2,9 € / 1ud
    Sale price €2,90 Regular price €4,14
    You are saving: -€1,24
    2,9 € / 1ud
  • Urgo Pre-cut Sterilised Strips, 100 X 6Mm
    -28%

    Urgo Pre-cut Sterilised Strips, 100 X 6Mm

    Regular price €3,20 3,2 € / 1ud
    Sale price €3,20 Regular price €4,47
    You are saving: -€1,27
    3,2 € / 1ud
  • Urgo Brillantina , 18 dressings
    -22%

    Urgo Brillantina , 18 dressings

    Regular price €3,50 0,19 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €4,51
    You are saving: -€1,01
    0,19 € / 1ud
  • Urgo Sensitive Stretch, 20 plasters
    -26%

    Urgo Sensitive Stretch, 20 plasters

    Regular price €2,60 0,13 € / 1ud
    Sale price €2,60 Regular price €3,49
    You are saving: -€0,89
    0,13 € / 1ud
  • Urgo Waterproof , 10 plasters
    -24%

    Urgo Waterproof , 10 plasters

    Regular price €2,40 0,24 € / 1ud
    Sale price €2,40 Regular price €3,16
    You are saving: -€0,76
    0,24 € / 1ud
  • Urgo 5M X 2,5Cm Tape
    -55%

    Urgo 5M X 2,5Cm Tape

    Regular price €1,40 1,4 € / 1ud
    Sale price €1,40 Regular price €3,12
    You are saving: -€1,72
    1,4 € / 1ud
  • Urgo Non-Contact Infrared Thermometer
    -5%

    Urgo Non-Contact Infrared Thermometer

    Regular price €31,20 31,2 € / 1ud
    Sale price €31,20 Regular price €32,84
    You are saving: -€1,64
    31,2 € / 1ud
  • Urgo Discreet First Aid - 20 Dressings, 20 pieces
    -26%

    Urgo Discreet First Aid - 20 Dressings, 20 pieces

    Regular price €3,00 0,15 € / 1ud
    Sale price €3,00 Regular price €4,05
    You are saving: -€1,05
    0,15 € / 1ud
  • Urgo Resistant First Aid - 20 Dressings, 20 units
    -24%

    Urgo Resistant First Aid - 20 Dressings, 20 units

    Regular price €2,40 0,12 € / 1ud
    Sale price €2,40 Regular price €3,16
    You are saving: -€0,76
    0,12 € / 1ud
  • Urgo First Aid Resistant - 1 M X 6 Cm Band, 1 pcs.
    -20%

    Urgo First Aid Resistant - 1 M X 6 Cm Band, 1 pcs.

    Regular price €3,00 3,0 € / 1ud
    Sale price €3,00 Regular price €3,73
    You are saving: -€0,73
    3,0 € / 1ud
  • Urgo First Aid Sensitive - 1 M X 6 Cm Band, 1 pcs.
    -19%

    Urgo First Aid Sensitive - 1 M X 6 Cm Band, 1 pcs.

    Regular price €3,40 3,4 € / 1ud
    Sale price €3,40 Regular price €4,20
    You are saving: -€0,80
    3,4 € / 1ud
  • Urgo Extreme First Aid - 20 Dressings, 20 pcs.
    -41%

    Urgo Extreme First Aid - 20 Dressings, 20 pcs.

    Sold out
    Let me know
  • Urgo Extreme First Aid - 1 M X 6 Cm Band, 1 pcs.
    -39%

    Urgo Extreme First Aid - 1 M X 6 Cm Band, 1 pcs.

    Regular price €3,50 3,5 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €5,76
    You are saving: -€2,26
    3,5 € / 1ud
  • Urgo Kawaii First Aid - 16 Dressings, 16 pcs.
    -40%

    Urgo Kawaii First Aid - 16 Dressings, 16 pcs.

    Regular price €3,50 0,22 € / 1ud
    Sale price €3,50 Regular price €5,81
    You are saving: -€2,31
    0,22 € / 1ud
  • Urgo Harry Potter, 16 Glow-in-the-dark Dressings
    -21%

    Urgo Harry Potter, 16 Glow-in-the-dark Dressings

    Regular price €3,40 3,4 € / 1ud
    Sale price €3,40 Regular price €4,30
    You are saving: -€0,90
    3,4 € / 1ud
  • Urgo Harry Potter, 16 Magic Dressings
    -21%

    Urgo Harry Potter, 16 Magic Dressings

    Regular price €3,40 3,4 € / 1ud
    Sale price €3,40 Regular price €4,30
    You are saving: -€0,90
    3,4 € / 1ud
  • URGO Post Sting Filmogel 3,25 ml
    -21%

    URGO Post Sting Filmogel 3,25 ml

    Regular price €9,70 298,46 € / 100ml
    Sale price €9,70 Regular price €12,22
    You are saving: -€2,52
    298,46 € / 100ml
  • URGO SOS Cuts Self-adhesive tape 3m X 2,5cm
    -12%

    URGO SOS Cuts Self-adhesive tape 3m X 2,5cm

    Regular price €7,90 7,9 € / 1ud
    Sale price €7,90 Regular price €8,95
    You are saving: -€1,05
    7,9 € / 1ud
  • URGO Dressing Filmogel Spray Dressing 40 ml
    -13%

    URGO Dressing Filmogel Spray Dressing 40 ml

    Regular price €8,10 20,25 € / 100ml
    Sale price €8,10 Regular price €9,26
    You are saving: -€1,16
    20,25 € / 100ml
  • URGO Small Cuts Filmogel 3,25 ml
    -17%

    URGO Small Cuts Filmogel 3,25 ml

    Regular price €5,70 175,38 € / 100ml
    Sale price €5,70 Regular price €6,84
    You are saving: -€1,14
    175,38 € / 100ml