• Abéñula White Profiler, 2 g
-38%

Abéñula White Profiler, 2 g

SKUAB5026

 

White eye liner.

Regular price €3,80 190,0 € / 100gr
Sale price €3,80 Regular price €6,13
You are saving: -€2,33
190,0 € / 100gr
Abéñula White Profiler, 2 g
Abéñula White Profiler, 2 g
Regular price €3,80 190,0 € / 100gr
Sale price €3,80 Regular price €6,13
You are saving: -€2,33
190,0 € / 100gr

 

 

Abéñula blue eyeliner is a hypoallergenic soft lead pencil for interior and exterior eye make-up. Ophthalmologically tested.

How to use

You can use the blue eye liner to make up your eyelid, with a line on the eyelashes or smudging on the outer area to create a light smoky effect for everyday use. You can also apply make-up to the waterline. Abéñula eyeliner can be used on the inside and outside of the eye.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me