• Alkalineca Puriphy, 30 Ml
-28%

Alkalineca Puriphy, 30 Ml

SKUAL8437013941174

Alkalineca Puriphy, 30 ml, is a liquid mineral preparation in drop form for adjusting the pH of water. The bottle contains 30 ml and allows water to be alkalised without noticeably altering its taste. It is classified as alkaline.

Regular price €18,70 62,33 € / 100ml
Sale price €18,70 Regular price €26,00
You are saving: -€7,30
62,33 € / 100ml
Alkalineca Puriphy, 30 Ml
Alkalineca Puriphy, 30 Ml
Regular price €18,70 62,33 € / 100ml
Sale price €18,70 Regular price €26,00
You are saving: -€7,30
62,33 € / 100ml

 

 

Alkaline: what is Alkalineca Puriphy, 30 ml?

Alkalineca Puriphy, 30 ml is a liquid mineral preparation in drop form for adjusting the pH of water. The bottle contains 30 ml and allows you to alkalise water without noticeably altering its taste.

Benefits and uses

The small bottle makes it easy to measure out the drops and carry them around.

How to use Alkalineca Puriphy, 30 ml?

Add the amount indicated on the packaging to the water and stir before drinking.

Precautions

Do not exceed the recommended amount. Keep the container tightly closed and out of the reach of children.

What is the price of Alkalineca Puriphy, 30 ml?

Check the price of Alkalineca Puriphy, 30 ml on Farmaciasdirect and look out for any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me