• Alvita Alcohol 96º, 1000 ml
-12%

Alvita 96° Alcohol, 1000 ml

SKUAL8430291001134

Alvita 96º Alcohol, 1000 ml is a hygiene or healthcare product in a 1000 ml container, intended for the specific use specified by the manufacturer.

Regular price €4,90 0,49 € / 100ml
Sale price €4,90 Regular price €5,55
You are saving: -€0,65
0,49 € / 100ml
Alvita Alcohol 96º, 1000 ml
Alvita 96° Alcohol, 1000 ml
Regular price €4,90 0,49 € / 100ml
Sale price €4,90 Regular price €5,55
You are saving: -€0,65
0,49 € / 100ml

 

 

What is Alvita 96º Alcohol, 1000 ml?

Alvita Alcohol 96º, 1000 ml is a hygiene and sanitary care product in a 1000 ml bottle.

What is it used for?

It is designed to facilitate hygiene, protection, measurement or everyday care tasks, depending on its format.

How should Alvita 96º Alcohol, 1000 ml be used?

Follow the instructions on the packaging for preparation, application, measurement, cleaning or disposal.

Precautions

Use the product only for its intended purpose. Check that the packaging is intact before use and store it in accordance with the manufacturer’s instructions.

What is the price of Alvita 96º Alcohol, 1000 ml?

Check the price of Alvita Alcohol 96º, 1000 ml on Farmaciasdirect and look out for any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me