• Alvita Honey & Yoghurt Bath Gel, 750 ml
-23%

Alvita Honey & Yoghurt Bath Gel, 750 ml

SKUAL5055382307822

Alvita Honey and Yoghurt Bath Gel, 750 ml, is a body wash for daily use. The 750 ml bottle contains orange blossom honey and yoghurt extract. It is available as a bath gel, body wash or shower gel.

Regular price €2,30 0,31 € / 100ml
Sale price €2,30 Regular price €3,00
You are saving: -€0,70
0,31 € / 100ml
Alvita Honey & Yoghurt Bath Gel, 750 ml
Alvita Honey & Yoghurt Bath Gel, 750 ml
Regular price €2,30 0,31 € / 100ml
Sale price €2,30 Regular price €3,00
You are saving: -€0,70
0,31 € / 100ml

 

 

Shower gel: what is Alvita Honey and Yoghurt Shower Gel, 750 ml?

Alvita Honey and Yoghurt Bath Gel, 750 ml is a body wash for daily hygiene. The 750 ml bottle contains orange blossom honey and yoghurt extract. It is available as both a bath gel and a shower gel.

Benefits and uses

It cleanses the skin and leaves it feeling soft after rinsing.

How to use Alvita Honey and Yoghurt Bath Gel, 750 ml?

Apply to damp skin, massage until a lather forms, then rinse thoroughly with plenty of water.

Precautions

For external use only. Avoid contact with the eyes and keep out of reach of children.

What is the price of Alvita Honey and Yoghurt Shower Gel, 750 ml?

Check the price of Alvita Honey and Yoghurt Shower Gel, 750 ml on Farmaciasdirect and check the current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me