• Atache Oily Skin Cleansing Gel 115ml.
-33%

Atache Oily Skin Cleansing Gel 115ml.

SKUAT8430795002651

Atache Oily Sk Cleansing Gel 115ml is a facial or body care product in a 115ml size. Atache Sk is designed to cleanse oily skin using a specialised gel. As a cleansing gel, it should be used in accordance with the instructions on the packaging.

Regular price €16,40 14,26 € / 100ml
Sale price €16,40 Regular price €24,50
You are saving: -€8,10
14,26 € / 100ml
Atache Oily Skin Cleansing Gel 115ml.
Atache Oily Skin Cleansing Gel 115ml.
Regular price €16,40 14,26 € / 100ml
Sale price €16,40 Regular price €24,50
You are saving: -€8,10
14,26 € / 100ml

 

 

What is Atache Oily Sk Cleansing Gel 115ml?

Atache Oily Sk Cleansing Gel 115ml is a facial or body care product in a 115ml format. It forms part of the Atache Sk range.

What is it used for?

As a cleansing gel, its purpose is to cleanse oily skin using a specialised gel.

Verified characteristics

  • Pack size: 115 ml

Who is it suitable for?

People with combination or oily skin who want to control excess shine.

Precautions

Avoid contact with the eyes and discontinue use if irritation occurs. Check the list of ingredients if you have any known sensitivities.

What is the price of Atache Oily Sk Cleansing Gel 115ml?

Check the price of Atache Oily Sk Cleansing Gel 115ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me