• Atache Soft Derm Sensitive Cleansing Gel 115 ml.
  • Atache Soft Derm Sensitive Cleansing Gel 115 ml.
-15% Promo FD

Atache Soft Derm Sensitive Cleansing Gel 115 ml.

SKUAT8430795008622

Atache Soft Derm Sensitive Cleanser Gel 115 ml is a skincare and wellbeing product in a 115 ml bottle. A dermal gel designed to cleanse sensitive skin with a gel-like texture.

Regular price €20,80 18,09 € / 100ml
Sale price €20,80 Regular price €24,50
You are saving: -€3,70
18,09 € / 100ml
Atache Soft Derm Sensitive Cleansing Gel 115 ml.
Atache Soft Derm Sensitive Cleansing Gel 115 ml.
Regular price €20,80 18,09 € / 100ml
Sale price €20,80 Regular price €24,50
You are saving: -€3,70
18,09 € / 100ml

 

 

What is Atache Soft Derm Sensitive Cleanser Gel 115ml?

Atache Soft Derm Sensitive Cleanser Gel 115ml is a skincare and wellbeing product in a 115ml format. It falls into the derm gel category.

What is it used for?

It is designed to cleanse sensitive skin with a gel texture.

Verified characteristics

  • Pack size: 115 ml

Who is it suitable for?

Users who need to cleanse sensitive skin with a gel texture.

Precautions

Check that it is suitable for your needs and stop using it if you notice any damage, discomfort or an unexpected reaction.

What is the price of Atache Soft Derm Sensitive Cleanser Gel 115ml?

Check the price of Atache Soft Derm Sensitive Cleanser Gel 115ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me