-10%

    Beaphar Care+ Nature Guinea Pig, 1.5 kg

    SKUBE8711231210800

    BEAPHAR CARE+ NATURE COBAYA 1,5KG is a complete and balanced food specially formulated for guinea pigs, with natural ingredients that promote their health and well-being.

    Regular price €13,70 0,91 € / 100gr
    Sale price €13,70 Regular price €15,22
    You are saving: -€1,52
    0,91 € / 100gr
    Beaphar Care+ Nature Guinea Pig, 1.5 kg
    Regular price €13,70 0,91 € / 100gr
    Sale price €13,70 Regular price €15,22
    You are saving: -€1,52
    0,91 € / 100gr

     

     

    BEAPHAR CARE+ NATURE COBAYA 1,5KG is a premium food designed to cover all the nutritional needs of guinea pigs, combining carefully selected natural ingredients to guarantee a balanced and healthy diet. Its formula is rich in fibre, which promotes proper digestion and helps the natural wear and tear of the teeth, which is essential for these animals. It is also enriched with vitamins and minerals, including vitamin C, which is essential for the health of guinea pigs, helping to strengthen their immune system. This food contributes to the maintenance of a shiny coat and optimal physical condition, promoting the overall vitality of the animal. Its varied composition also stimulates natural feeding behaviour, providing texture and flavour in every serving. The 1.5 kg format is practical and allows for proper storage for prolonged use.

    Pharmaceutical
    advice
    Ask our pharmacist
    Israel Herrero
    A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
    Ask me