-10%

    Beaphar Care+ Nature Rabbit, 1,5 kg

    SKUBE8711231210787

    BEAPHAR CARE+ NATURE RABBIT 1,5KG is a complete and balanced food specially formulated for rabbits, which promotes their health and well-being with natural ingredients.

    Regular price €13,40 0,89 € / 100gr
    Sale price €13,40 Regular price €14,89
    You are saving: -€1,49
    0,89 € / 100gr
    Beaphar Care+ Nature Rabbit, 1,5 kg
    Regular price €13,40 0,89 € / 100gr
    Sale price €13,40 Regular price €14,89
    You are saving: -€1,49
    0,89 € / 100gr

     

     

    BEAPHAR CARE+ NATURE RABBIT 1.5KG is a premium food designed to provide complete and balanced nutrition for rabbits, combining carefully selected natural ingredients to promote their general well-being. Its formula includes a high proportion of fibre, essential for proper digestion and the maintenance of a healthy digestive system, as well as contributing to the natural wear and tear of the teeth. This food is enriched with vitamins, minerals and other essential nutrients that help to strengthen the immune system and maintain a healthy, shiny coat. Its varied composition stimulates natural feeding behaviour, providing texture and flavour in every serving. It is ideal for daily use, ensuring an optimal and complete nutritional intake. Its 1.5 kg format is practical and allows adequate conservation for prolonged use.

    Pharmaceutical
    advice
    Ask our pharmacist
    Israel Herrero
    A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
    Ask me