• Biform Green Power , 500 ml
-14%

Biform Green Power , 500 ml

SKUBI3175681187818

Biform Poder Verde 500 ml liquid preparation, made from a combination of plant-based ingredients.

Regular price €22,40 4,48 € / 100ml
Sale price €22,40 Regular price €26,16
You are saving: -€3,76
4,48 € / 100ml
Biform Green Power , 500 ml
Biform Green Power , 500 ml
Regular price €22,40 4,48 € / 100ml
Sale price €22,40 Regular price €26,16
You are saving: -€3,76
4,48 € / 100ml

 

 

What is Biform Poder Verde, 500 ml?

Biform Poder Verde 500 ml liquid preparation, made from a combination of plant-based ingredients.

Composition and characteristics

  • Biform Poder Verde 500 ml liquid preparation, made from a combination of plant-based ingredients.
  • Pack size: 500 ml.

Directions for use

Take the daily dose indicated on the packaging, preferably with water and with a meal, as recommended by the manufacturer. Do not exceed the recommended daily dose.

Who is it suitable for?

Adults who wish to supplement their diet with a formula designed for the purpose stated on the product.

Precautions and storage

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Keep out of reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me