• Biform Power Red , 500 ml
-8%

Biform Power Red , 500 ml

SKUBI3175681187832

Biform Poder Rojo 500 ml liquid supplement, formulated with plant-based ingredients and antioxidants.

Regular price €23,00 4,6 € / 100ml
Sale price €23,00 Regular price €24,87
You are saving: -€1,87
4,6 € / 100ml
Biform Power Red , 500 ml
Biform Power Red , 500 ml
Regular price €23,00 4,6 € / 100ml
Sale price €23,00 Regular price €24,87
You are saving: -€1,87
4,6 € / 100ml

 

 

What is Biform Poder Rojo, 500 ml?

Biform Poder Rojo 500 ml liquid preparation, formulated with plant-based ingredients and antioxidants.

Composition and characteristics

  • Biform Poder Rojo 500 ml liquid preparation, formulated with plant-based ingredients and antioxidants.
  • Pack size: 500 ml.

Directions for use

Take the daily dose indicated on the packaging, preferably with water and with a meal, as recommended by the manufacturer. Do not exceed the recommended daily dose.

Who is it for?

Adults who wish to supplement their diet with a formula designed for the purpose stated on the product.

Precautions and storage

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Keep out of reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me