• Bioserum Alerbalance , 250 ml
-21% Promo FD

Bioserum Alerbalance , 250 ml

SKUBI8427268260014

A syrup to relieve allergy symptoms and support the immune system.

Regular price €15,50 6,2 € / 100ml
Sale price €15,50 Regular price €19,60
You are saving: -€4,10
6,2 € / 100ml
Bioserum Alerbalance , 250 ml
Bioserum Alerbalance , 250 ml
Regular price €15,50 6,2 € / 100ml
Sale price €15,50 Regular price €19,60
You are saving: -€4,10
6,2 € / 100ml

 

 

What is BioSérum Alerbalance, 250 ml?

BioSérum Alerbalance, 250 ml is intended for the following purpose: a syrup to relieve allergy symptoms and support the body’s defences. It is available in a 250 ml bottle.

Purpose of the formula

It is formulated to relieve allergy symptoms and support the body’s defences.

Key features

  • Formula identified as BioSérum Alerbalance, with the ingredients and concentrations stated on the label.
  • Pack size: 250 ml.
  • Adults seeking to relieve allergy symptoms and support the body’s defences.

Directions for use and precautions

Follow the dosage and instructions provided on the packaging. Do not exceed the recommended daily dose. Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, taking medication or have any medical conditions.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me