• Brit Jerky Snackprotein Bar Lamb 80Gr for Dogs
-8%

Brit Jerky Snack Protein Bar – Lamb, 80g, for Dogs

SKUBR8595602543700

Brit Jerky Snackprotein Lamb 80g for Dogs is a dog food product weighing 80g.

Regular price €3,10 38,75 € / 1kg
Sale price €3,10 Regular price €3,37
You are saving: -€0,27
38,75 € / 1kg
Brit Jerky Snackprotein Bar Lamb 80Gr for Dogs
Brit Jerky Snack Protein Bar – Lamb, 80g, for Dogs
Regular price €3,10 38,75 € / 1kg
Sale price €3,10 Regular price €3,37
You are saving: -€0,27
38,75 € / 1kg

 

 

What is Brit Jerky Snackprotein Bar Lamb 80g for Dogs?

Brit Jerky Snackprotein Bar Lamb 80g for Dogs is a dog food product weighing 80g.

What is it for?

It is designed to provide a protein-rich lamb snack for dogs in an 80 g bar.

Verified characteristics

  • Pack size: 80g

Who is it suitable for?

Dogs for whom the nutritional profile indicated on the packaging is suitable.

Precautions

Product intended for animals. Store the packaging as directed and consult your vet if there are any specific dietary or clinical requirements.

What is the price of the Brit Jerky Snackprotein Bar Lamb 80g for Dogs?

Check the price of the Brit Jerky Snackprotein Bar Lamb 80g for Dogs at Farmaciasdirect and check the current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Ask our pharmacist
Israel Herrero
A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
Ask me