-10%

    Calibra Dogs Life Starter & Puppy Lamb 12Kg

    SKUCA8594062086444

    Calibra Dogs Life Starter & Puppy Lamb is a food specially formulated for puppies and young dogs of all breeds. It contains lamb as the main ingredient, which makes it highly digestible and tasty for dogs. It is also enriched with essential nutrients for the healthy growth and development of puppies. This food provides balanced and complete nutrition to ensure your pet's well-being from the first months of life.

    Regular price €65,30 5,44 € / 1kg
    Sale price €65,30 Regular price €72,58
    You are saving: -€7,28
    5,44 € / 1kg
    Sold out
    Calibra Dogs Life Starter & Puppy Lamb 12Kg
    Regular price €65,30 5,44 € / 1kg
    Sale price €65,30 Regular price €72,58
    You are saving: -€7,28
    5,44 € / 1kg

     

     

    Calibra Dogs Life Starter & Puppy Lamb 12Kg is a dog food specially formulated for puppies and young dogs. This food provides balanced and complete nutrition for the optimal growth and development of your pet. It contains lamb as a source of high quality protein, as well as other essential ingredients such as vitamins, minerals and omega-3 fatty acids. Calibra Dogs Life Starter & Puppy Lamb 12Kg is ideal for ensuring a healthy and adequate diet for your dog in its first months of life.

    Pharmaceutical
    advice
    Ask our pharmacist
    Israel Herrero
    A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
    Ask me