-10%

    Calibra Dogs Premium Line Junior Large 12Kg

    SKUCA8594062088905

    Calibra Dogs Premium Line Junior Large 12Kg is a premium food specially formulated for young dogs of large breeds. This food provides balanced and complete nutrition for optimal growth and development of your pet. It contains high-quality ingredients and is enriched with essential vitamins and minerals to strengthen the immune system and promote healthy skin and a shiny coat. In addition, its kibble size is adapted to the jaws of large dogs, facilitating chewing and digestion.

    Regular price €35,90 2,99 € / 1kg
    Sale price €35,90 Regular price €39,94
    You are saving: -€4,04
    2,99 € / 1kg
    Sold out
    Calibra Dogs Premium Line Junior Large 12Kg
    Regular price €35,90 2,99 € / 1kg
    Sale price €35,90 Regular price €39,94
    You are saving: -€4,04
    2,99 € / 1kg

     

     

    Calibra Dogs Premium Line Junior Large 12Kg is a premium food specially designed for young dogs of large breeds. This food provides complete and balanced nutrition for optimal growth and development of your pet. It contains high quality ingredients that promote healthy bones, joints and immune system. It also helps to maintain a shiny coat and healthy skin. Calibra Dogs Premium Line Junior Large 12Kg is ideal for growing dogs and guarantees the right nutrition for their stage of life.

    Pharmaceutical
    advice
    Ask our pharmacist
    Israel Herrero
    A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
    Ask me