-10%

    Calibra Dogs Premium Line Puppy Junior 12Kg

    SKUCA8594062088929

    Calibra Perros Premium Line Puppy Junior is a high quality food specially formulated for puppies. It contains selected ingredients that provide the nutrients necessary for healthy growth and optimal development. This food offers a balanced combination of proteins, vitamins and minerals to strengthen the immune system and promote a healthy skin and coat. In addition, its kibble size is suitable for puppy jaws.

    Regular price €40,20 3,35 € / 1kg
    Sale price €40,20 Regular price €44,74
    You are saving: -€4,54
    3,35 € / 1kg
    Sold out
    Calibra Dogs Premium Line Puppy Junior 12Kg
    Regular price €40,20 3,35 € / 1kg
    Sale price €40,20 Regular price €44,74
    You are saving: -€4,54
    3,35 € / 1kg

     

     

    Calibra Perros Premium Line Puppy Junior 12Kg is a premium food specially formulated for puppies. This food provides complete and balanced nutrition for optimal growth and development of puppies. It contains high quality ingredients that promote healthy digestion, strengthen the immune system and promote the development of strong bones and muscles. Calibra Dogs Premium Line Puppy Junior 12Kg is ideal for puppies of all breeds and sizes, providing them with the essential nutrients they need to grow healthy and strong.

    Pharmaceutical
    advice
    Ask our pharmacist
    Israel Herrero
    A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
    Ask me