-10%

    Calibra Dogs Premium Line Senior Light 12Kg

    SKUCA8594062088943

    Calibra Dogs Premium Line Senior Light 12kg is a premium dry dog food specially formulated for older dogs with a tendency to be overweight. It contains high quality ingredients and low fat content to help maintain a healthy weight. It is also enriched with essential nutrients to promote joint health and maintain vitality in older dogs.

    Regular price €34,40 2,87 € / 1kg
    Sale price €34,40 Regular price €38,24
    You are saving: -€3,84
    2,87 € / 1kg
    Sold out
    Calibra Dogs Premium Line Senior Light 12Kg
    Regular price €34,40 2,87 € / 1kg
    Sale price €34,40 Regular price €38,24
    You are saving: -€3,84
    2,87 € / 1kg

     

     

    Calibra Dogs Premium Line Senior Light 12Kg is a premium food specially formulated for older dogs with a tendency to be overweight. This food provides balanced and complete nutrition, adapted to the specific needs of senior dogs. It contains high quality ingredients that help to maintain a healthy weight, promoting mobility and joint health. It is also enriched with essential vitamins and minerals to strengthen the immune system and maintain a healthy skin and coat. Calibra Perros Premium Line Senior Light 12Kg is the perfect choice to care for the health and well-being of your senior dog.

    Pharmaceutical
    advice
    Ask our pharmacist
    Israel Herrero
    A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
    Ask me