• Cfn Chia Oil 1 Gr , 60 pearls
-24% Promo FD
Cfn

Cfn Chia Oil 1 Gr , 60 pearls

SKUCF8427729000531

Chia oil pearls that provide alpha-linolenic acid, a plant-based omega-3 fatty acid.

Regular price €29,10 2910,0 € / 100gr
Sale price €29,10 Regular price €38,35
You are saving: -€9,25
2910,0 € / 100gr
Cfn Chia Oil 1 Gr , 60 pearls
Cfn Chia Oil 1 Gr , 60 pearls
Regular price €29,10 2910,0 € / 100gr
Sale price €29,10 Regular price €38,35
You are saving: -€9,25
2910,0 € / 100gr

 

 

What is Cfn Chia Oil 1 g, 60 capsules?

Cfn Chia Oil 1 g, 60 capsules is intended for the following purpose: chia oil capsules providing alpha-linolenic acid, a plant-based omega-3 fatty acid. It comes in a pack of 60 capsules, 1 g.

Purpose of the formula

Its formulation and presentation are designed to fulfil the purpose described, in accordance with the product’s instructions for use.

Main characteristics

  • Main ingredient or family: Chia.
  • Packaging: 60 capsules, 1 g.
  • Adults interested in chia oil, which provides alpha-linolenic acid, a plant-based omega-3 fatty acid.

Directions for use and precautions

Follow the dosage and instructions on the packaging. Do not exceed the recommended daily intake. Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, taking medication or have any medical conditions.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me