• Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
  • Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
  • Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
  • Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
  • Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
  • Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
  • Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
  • Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
-34%

Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g

SKUCL192333301715

Creamy contour stick adds depth and definition where you want it. No mirror needed.

Regular price €24,90 415,0 € / 100gr
Sale price €24,90 Regular price €37,50
You are saving: -€12,60
415,0 € / 100gr
Sold out
Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
Clinique Contour Defining Makeup Chubby Stick Shade So Sunkissed, 6 g
Regular price €24,90 415,0 € / 100gr
Sale price €24,90 Regular price €37,50
You are saving: -€12,60
415,0 € / 100gr

 

 

Creamy, face-defining make-up stick that adds depth and leaves the skin looking even. Long-lasting.

Composition

Chubby Stick Defining Contour Makeup Stick 6gr

How to use

Glide the stick over bare skin or foundation to define the hollow of the cheeks, along the jawline and other areas.

Ingredients

Isodecyl Isononanoate, Synthetic Wax, Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate, Hdi/trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Euphorbia Cerifera (candelilla) Wax Candelilla Cera Cire De Candelilla, Bis-diglyceryl Polyacyladipate-2, Diisopropyl Dimer Dilinoleate, Ozokerite, Squalane, Ceresin, Hydrogenated Polyisobutene, Silica, Tocopheryl Acetate, Oryzanol, Octyldodecanol, Phytosteryl Isostearate, Lauroyl Lysine, Lauryl Pca, Caprylyl Glycol, Disteardimonium Hectorite, Lecithin, Propylene Carbonate, Ethylene/propylene/styrene Copolymer, Butylene/ethylene/styrene Copolymer, Synthetic Beeswax, [+/- Mica, Titanium Dioxide (ci 77891), Iron Oxides (ci 77491), Iron Oxides (ci 77492), Iron Oxides (ci 77499), Bismuth Oxychloride (ci 77163), Carmine (ci 75470), Chromium Hydroxide Green (ci 77289), Chromium Oxide Greens (ci 77288), Ferric Ferrocyanide (ci 77510), Manganese Violet (ci 77742), Ultramarines (ci 77007), Blue 1 Lake (ci 42090), Yellow 5 Lake (ci 19140)]

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me