• Clysiden Whitening Paste , 50 ml
-11%

Clysiden Whitening Toothpaste, 50 ml

SKUCL8470003925631

Clysiden Whitening Toothpaste, 50 ml is an oral hygiene product containing 50 ml. This whitening toothpaste is designed to be used as part of your daily routine for cleaning teeth and the spaces between them.

Regular price €12,20 24,4 € / 100ml
Sale price €12,20 Regular price €13,67
You are saving: -€1,47
24,4 € / 100ml
Clysiden Whitening Paste , 50 ml
Clysiden Whitening Toothpaste, 50 ml
Regular price €12,20 24,4 € / 100ml
Sale price €12,20 Regular price €13,67
You are saving: -€1,47
24,4 € / 100ml

 

 

What is Clysiden Whitening Toothpaste, 50 ml?

Clysiden Whitening Toothpaste, 50 ml is an oral hygiene product in a 50 ml tube. It falls into the whitening toothpaste category.

What is it used for?

It is designed to be used as part of your daily routine for cleaning your teeth and the spaces between them.

Verified characteristics

  • Pack size: 50 ml

Who is it suitable for?

People who wish to incorporate daily cleaning of teeth and interdental spaces into their oral care routine.

How to use Clysiden Whitening Toothpaste, 50 ml?

Directions for use It is recommended to brush your teeth after every main meal for around 2 minutes.

Precautions

Do not use the product if it is damaged. For children, ensure they are of the recommended age and supervise their use where necessary.

What is the price of Clysiden Whitening Toothpaste, 50 ml?

Check the price of Clysiden Whitening Toothpaste, 50 ml on Farmaciasdirect and look out for any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me