• Cocosolis Uomo , 110 ml
-33%

Cocosolis Uomo , 110 ml

SKUCO3800500519821

Cocosolis Uomo , 110 ml

Regular price €21,40 19,45 € / 100ml
Sale price €21,40 Regular price €32,00
You are saving: -€10,60
19,45 € / 100ml
20% off
across the entire brand.
Valid until 13 October.
Cocosolis Uomo , 110 ml
Cocosolis Uomo , 110 ml
Regular price €21,40 19,45 € / 100ml
Sale price €21,40 Regular price €32,00
You are saving: -€10,60
19,45 € / 100ml

 

 

Cocosolis Uomo , 110 ml

Composition

Organic oil for men. For a fast, intense, moisturised and nourished tan in the sun and solarium. Every day it intensively nourishes and moisturises the skin, leaving it smooth, soft and firm. A special blend of pure, natural organic oils enriched with natural vitamin E. It is a natural source of vitamins, minerals, biologically active substances and antioxidants. Scented with BLACK COCONUT, a bold coconut fragrance with light woody notes, amber and vanilla.

Ingredients

Cocos NuCIfera Oil*, Coconut Alkanes, Prunus Amygdalus DulCIs Oil*, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Theobroma Cacao Seed Butter*, Tocopherol, Aroma, Alpha Isomethyl Ionone**, CInnamaldehyde**, Coumarine**, Eugenol**, Linalool**, Alpha-hexylCInnamaldehyde** (Coconut Oil*, Emollient From Coconut Oil, Sweet Almond Oil*, Jojoba Oil*, Cacao Butter*, Natural Vitamin E, Coconut Aroma, Alpha Isomethyl Ionone**, CInnamaldehyde**, Coumarine**, Eugenol**, Linalool**, Alpha-hexylCInnamaldehyde*)

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me