• Deiters Herbensurin, 250 Ml
-11% Promo FD

Deiters Herbensurin, 250 Ml

SKUDE8430022001631

Deiters Herbensurina is a food supplement in a 250 ml bottle, designed to support the body’s detoxifying and digestive functions.

Regular price €13,50 5,4 € / 100ml
Sale price €13,50 Regular price €15,22
You are saving: -€1,72
5,4 € / 100ml
Sold out
Deiters Herbensurin, 250 Ml
Deiters Herbensurin, 250 Ml
Regular price €13,50 5,4 € / 100ml
Sale price €13,50 Regular price €15,22
You are saving: -€1,72
5,4 € / 100ml

 

 

What is Deiters Herbensurina, 250 ml?

Deiters Herbensurina is a 250 ml food supplement designed to support the body’s detoxifying and digestive functions.

It is a supplement designed to support liver health. Before taking it, it is advisable to consider both your nutritional goals and the full composition of the product, particularly if you are already taking other supplements or undergoing medical treatment.

Key features and ingredients

Its purpose relates to liver care; it is not intended to replace a balanced diet or other recommended measures for this purpose. The packaging clearly states the quantity contained and makes it easy to follow the manufacturer’s recommended dosage without having to estimate.

  • Pack size: 250 ml.

How to take Deiters Herbensurina, 250 ml

Measure out the recommended amount using the measuring cup or dosing spoon provided in the pack. Shake well before use where applicable and store the product according to the manufacturer’s instructions once opened.

Recommendations and precautions

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Do not exceed the recommended daily dose and keep the product out of the reach of children. Consult a healthcare professional during pregnancy or whilst breastfeeding, if you are taking medication, or if you have a diagnosed medical condition.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me