• Dietisa Savid Ip Lecithin Soya, 400 Gr
-12%

Dietisa Savid Ip Lecithin Soya, 400 Gr

SKUDI8414200129034

Dietisa Savid IP Soya Lecithin, 400 g is a granulated soya lecithin supplement. The pack contains 400 g of IP soya lecithin, which is free from genetically modified organisms. It is marketed as soya lecithin, lecithin and soya lecithin.

Regular price €14,60 3,65 € / 100gr
Sale price €14,60 Regular price €16,65
You are saving: -€2,05
3,65 € / 100gr
Dietisa Savid Ip Lecithin Soya, 400 Gr
Dietisa Savid Ip Lecithin Soya, 400 Gr
Regular price €14,60 3,65 € / 100gr
Sale price €14,60 Regular price €16,65
You are saving: -€2,05
3,65 € / 100gr

 

 

Soya lecithin: what is Dietisa Savid Ip Soya Lecithin, 400 g?

Dietisa Savid Ip Soya Lecithin, 400 g is a granulated soya lecithin supplement. The pack contains 400 g of IP lecithin, free from genetically modified organisms. It is made up of lecithin and soya lecithin.

Benefits and uses

The granulated form can be taken on its own or mixed with food.

Composition and characteristics

Pure, identity-preserved soya lecithin.

How to use Dietisa Savid IP Soya Lecithin, 400 g?

Take two tablespoons a day, equivalent to approximately 12 g.

Precautions

Contains soya and may contain traces of other allergens. Keep tightly closed in a cool, dry place.

What is the price of Dietisa Savid Ip Soya Lecithin, 400 g?

Check the price of Dietisa Savid IP Soya Lecithin, 400 g on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me