• Dinadiet Dinamem Memoria , 20 vials x 10 ml
-17%

Dinadiet Dinamem Memoria , 20 vials x 10 ml

SKUDI8436015141087

Dinadiet Dinamem Memory, 20 vials x 10 ml, is a liquid supplement for memory and concentration. Each vial provides phosphorus, phosphatidylcholine, royal jelly, soya lecithin, omega-3 and other nutrients. It is marketed as a supplement for memory, memory and concentration, and for memory.

Regular price €27,90 279,0 € / 100ml
Sale price €27,90 Regular price €33,72
You are saving: -€5,82
279,0 € / 100ml
Dinadiet Dinamem Memoria , 20 vials x 10 ml
Dinadiet Dinamem Memoria , 20 vials x 10 ml
Regular price €27,90 279,0 € / 100ml
Sale price €27,90 Regular price €33,72
You are saving: -€5,82
279,0 € / 100ml

 

 

Memory: What is Dinadiet Dinamem Memory, 20 vials x 10 ml?

Dinadiet Dinamem Memory, 20 vials x 10 ml is a liquid supplement for memory and concentration. Each vial provides phosphorus, phosphatidylcholine, royal jelly, soya lecithin, omega-3 and other nutrients. It is designed to support memory and concentration.

Benefits and uses

Phosphorus contributes to the normal functioning of cell membranes.

Composition and characteristics

Per vial: phosphatidylcholine 200 mg, royal jelly 100 mg, soya lecithin 50 mg, fish oil 50 mg, omega-3 17.5 mg, phosphatidylserine 10 mg, glutamine 10 mg, tryptophan 8 mg and phosphorus 175 mg.

How to use Dinadiet Dinamem Memoria, 20 vials x 10 ml?

Take one vial a day, preferably on an empty stomach, either on its own or diluted in water or juice.

Precautions

Contains soya and fish oil. Do not exceed the recommended dose and consult your doctor if you are taking any medication.

What is the price of Dinadiet Dinamem Memoria, 20 vials x 10 ml?

Check the price of Dinadiet Dinamem Memoria, 20 vials x 10 ml on Farmaciasdirect and check any current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me