• Egle Docokid Dha Intantil, 30 Ml
-11% Promo FD

Egle Docokid Dha Intantil, 30 Ml

SKUEG8427729820177

A liquid supplement for children containing DHA to support brain and eye development.

Regular price €34,10 113,67 € / 100ml
Sale price €34,10 Regular price €38,11
You are saving: -€4,01
113,67 € / 100ml
Sold out
Egle Docokid Dha Intantil, 30 Ml
Egle Docokid Dha Intantil, 30 Ml
Regular price €34,10 113,67 € / 100ml
Sale price €34,10 Regular price €38,11
You are saving: -€4,01
113,67 € / 100ml

 

 

What is Egle Docokid DHA for Infants, 30 ml?

A liquid supplement for children containing DHA to support brain and eye development.

Composition and characteristics

  • A liquid supplement for children containing DHA to support brain and eye development.
  • Pack size: 30 ml.

Directions for use

Take the daily dose indicated on the packaging, preferably with water and with a meal, as recommended by the manufacturer. Do not exceed the recommended daily dose.

Who is it suitable for?

Adults who wish to supplement their diet with a formula designed for the purpose stated on the product.

Precautions and storage

Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet or a healthy lifestyle. Keep out of reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me