• Equisalud Yap 05 Defences, 31 Ml
-24% Promo FD

Equisalud Yap 05 Defences, 31 Ml

SKUEQ8436003021056

A formula designed to support the body’s immune system.

Regular price €14,70 47,42 € / 100ml
Sale price €14,70 Regular price €19,38
You are saving: -€4,68
47,42 € / 100ml
Equisalud Yap 05 Defences, 31 Ml
Equisalud Yap 05 Defences, 31 Ml
Regular price €14,70 47,42 € / 100ml
Sale price €14,70 Regular price €19,38
You are saving: -€4,68
47,42 € / 100ml

 

 

What is Equisalud Yap 05 Defensas, 31 ml?

Equisalud Yap 05 Defensas, 31 ml is intended for the following purpose: a formula designed to support the body’s immune system. It is available in a 31 ml bottle.

Purpose of the formula

It is formulated to support the body’s immune system.

Key features

  • Formula identified as Equisalud Yap 05 Defensas, with the ingredients and concentrations stated on the label.
  • Pack size: 31 ml.
  • Adults seeking a product designed to support the body’s immune system.

Directions for use and precautions

Follow the dosage and instructions indicated on the packaging. Do not exceed the recommended daily intake. Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, taking medication or have any medical conditions.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me