• Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml
-27%

Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml

SKUFI3540550015064

Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml is a facial or body care product in a 400 ml bottle. This skin solution is designed to remove make-up and impurities using a micellar solution.

Regular price €21,70 5,43 € / 100ml
Sale price €21,70 Regular price €29,90
You are saving: -€8,20
5,43 € / 100ml
Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml
Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml
Regular price €21,70 5,43 € / 100ml
Sale price €21,70 Regular price €29,90
You are saving: -€8,20
5,43 € / 100ml

 

 

What is Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml?

Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml is a facial or body care cosmetic product in a 400 ml bottle. It falls into the ‘skin solution’ category.

What is it used for?

It is designed to remove make-up and impurities using a micellar solution.

Verified characteristics

  • Pack size: 400 ml

Who is it suitable for?

People who wish to remove make-up and impurities using a micellar solution.

Precautions

Avoid contact with the eyes and discontinue use if irritation occurs. Check the list of ingredients if you have any known sensitivities.

What is the price of Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml?

Check the price of Filorga Skin-Prep Micellar Solution, 400 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Supplier: Laboratoires Filorga Supplier's address: 2 Rue de Lisbonne, 75008 ParisMobile phone: +33 1 53 76 85 00