• Forza Vita Les Ribes Nigrum , 50 ml
-13% Promo FD

Forza Vita Les Ribes Nigrum , 50 ml

SKUFO8023966800257

Ribes Nigrum in solution to support antioxidant function and general wellbeing.

Regular price €16,70 33,4 € / 100ml
Sale price €16,70 Regular price €19,27
You are saving: -€2,57
33,4 € / 100ml
Forza Vita Les Ribes Nigrum , 50 ml
Forza Vita Les Ribes Nigrum , 50 ml
Regular price €16,70 33,4 € / 100ml
Sale price €16,70 Regular price €19,27
You are saving: -€2,57
33,4 € / 100ml

 

 

What is Forza Vita Les Ribes Nigrum, 50 ml?

Forza Vita Les Ribes Nigrum, 50 ml is intended for the following purpose: blackcurrant in solution to support antioxidant function and general wellbeing. It is available in a 50 ml bottle.

Purpose of the formula

It is formulated to provide antioxidant support and promote general wellbeing.

Key features

  • Formula identified as Forza Vita Les Ribes Nigrum, with the ingredients and concentrations stated on the label.
  • Pack size: 50 ml.
  • Adults interested in Ribes nigrum in solution for antioxidant support and general wellbeing.

Directions for use and precautions

Follow the dosage and instructions provided on the packaging. Do not exceed the recommended daily intake. Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, taking medication or have any medical conditions.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me