• Frusano Filimultin Vitamin Supplement , 55 g
-12% Promo FD

Frusano Filimultin Vitamin Supplement , 55 g

SKUFR4260137743522

A 55 g multivitamin supplement to complement the diet when a concentrated intake of vitamins is required.

Regular price €6,10 11,09 € / 100gr
Sale price €6,10 Regular price €6,94
You are saving: -€0,84
11,09 € / 100gr
Sold out
Frusano Filimultin Vitamin Supplement , 55 g
Frusano Filimultin Vitamin Supplement , 55 g
Regular price €6,10 11,09 € / 100gr
Sale price €6,10 Regular price €6,94
You are saving: -€0,84
11,09 € / 100gr

 

 

What is Frusano Filimultin Vitamin Supplement, 55 g?

A 55 g multivitamin supplement to complement the diet when a concentrated supply of vitamins is required.

Composition and characteristics

Vitamin supplement in a 55 g pack. The amount of each vitamin and any potential allergens should be checked on the label before use.

How to use Frusano Filimultin Vitamin Supplement, 55 g

Measure out and administer the portion indicated by Frusano on the packaging.

Who is it suitable for?

Adults looking for a multivitamin supplement in a compact format.

Precautions

Do not combine with other multivitamins without checking the total amounts. Consult your doctor if you are pregnant, breastfeeding or undergoing medical treatment. Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet. Keep out of reach of children.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me