• Genové Fluidbase Depigmenting Gel , 30 ml
-30% Promo FD

Genové Fluidbase Depigmenting Gel, 30 ml

SKUGE8423372040443

Genové Fluidbase Depigmenting Gel, 30 ml, is a facial or body care product in a 30 ml format. Genové Fluidbase is designed for targeted treatment of dark spots and hyperpigmentation.

Regular price €18,30 61,0 € / 100ml
Sale price €18,30 Regular price €26,10
You are saving: -€7,80
61,0 € / 100ml
Genové Fluidbase Depigmenting Gel , 30 ml
Genové Fluidbase Depigmenting Gel, 30 ml
Regular price €18,30 61,0 € / 100ml
Sale price €18,30 Regular price €26,10
You are saving: -€7,80
61,0 € / 100ml

 

 

What is Genové Fluidbase Depigmenting Gel, 30 ml?

Genové Fluidbase Depigmenting Gel, 30 ml is a facial or body care cosmetic product in a 30 ml format. It forms part of the Genové Fluidbase range.

What is it used for?

It is designed to provide targeted treatment for dark spots and hyperpigmentation.

Verified characteristics

  • Pack size: 30 ml

Who is it suitable for?

People who wish to apply targeted treatment to dark spots and hyperpigmentation.

How to use Genové Fluidbase Depigmenting Gel, 30 ml?

Apply twice daily to the pigmented area.

Precautions

Avoid contact with the eyes and discontinue use if irritation occurs. Check the list of ingredients if you have any known sensitivities.

What is the price of Genové Fluidbase Depigmenting Gel, 30 ml?

Check the price of Genové Fluidbase Depigmenting Gel, 30 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me