• Genové Genoderm Liquid , 750 ml
-29%

Genové Genoderm Liquid , 750 ml

SKUGE8423372020025

A liquid cleanser for daily skin care, suitable for frequent washing and sensitive areas.

Regular price €5,40 0,72 € / 100ml
Sale price €5,40 Regular price €7,60
You are saving: -€2,20
0,72 € / 100ml
Genové Genoderm Liquid , 750 ml
Genové Genoderm Liquid , 750 ml
Regular price €5,40 0,72 € / 100ml
Sale price €5,40 Regular price €7,60
You are saving: -€2,20
0,72 € / 100ml

 

 

What is Genové Genoderm Liquid, 750 ml?

Genové Genoderm Liquid, 750 ml: A liquid cleanser for daily skin care, suitable for frequent washing and sensitive areas.

Cosmetic action

Its texture and format have been developed for the indicated area of application, providing the specific care described without replacing other necessary hygiene or protection steps.

Directions for use

Apply to the indicated area, following the quantity and frequency stated on the packaging. Avoid direct contact with the eyes and discontinue use if irritation occurs. When using sunscreen, reapply frequently and after swimming or sweating.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me