• Gsn Gsn Isotonic Lemon, 500 Gr
-5% Promo FD
Gsn

Gsn Gsn Isotonic Lemon, 500 g

SKUGS8426609030538

Gsn Gsn Isotonic Lemon, 500 g is a sports nutrition supplement in a 500 g pack. A sports nutrition product designed to make a lemon-flavoured isotonic drink.

Regular price €10,40 2,08 € / 100gr
Sale price €10,40 Regular price €10,95
You are saving: -€0,55
2,08 € / 100gr
Sold out
Gsn Gsn Isotonic Lemon, 500 Gr
Gsn Gsn Isotonic Lemon, 500 g
Regular price €10,40 2,08 € / 100gr
Sale price €10,40 Regular price €10,95
You are saving: -€0,55
2,08 € / 100gr

 

 

What is Gsn Gsn Isotonic Lemon, 500 g?

GSN GSN Isotonic Lemon, 500 g is a sports nutrition supplement in a 500 g pack. It falls into the sports nutrition category.

What is it used for?

It is designed to be used to prepare a lemon-flavoured isotonic drink.

Verified characteristics

  • Pack size: 500 g

Who is it suitable for?

Adults who take part in sport and wish to tailor their nutritional intake to the type of exercise they do.

Precautions

Food supplements are not a substitute for a varied diet. Keep this product out of the reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, have a medical condition or are taking medication.

What is the price of Gsn Gsn Isotonic Lemon, 500 g?

Check the price of GSN Isotonic Lemon, 500 g at Farmaciasdirect and check current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me