• Herbora Phosphomen Neuroaten Klamath , 20 vials x 10 ml
-12% Promo FD

Herbora Phosphomen Neuroaten Klamath , 20 vials x 10 ml

SKUHE8426494182015

A memory supplement in 20 x 10 ml vials. It provides Klamath algae, amino acids, vitamins and minerals in a single daily liquid dose.

Regular price €22,00 220,0 € / 100ml
Sale price €22,00 Regular price €25,12
You are saving: -€3,12
220,0 € / 100ml
Herbora Phosphomen Neuroaten Klamath , 20 vials x 10 ml
Herbora Phosphomen Neuroaten Klamath , 20 vials x 10 ml
Regular price €22,00 220,0 € / 100ml
Sale price €22,00 Regular price €25,12
You are saving: -€3,12
220,0 € / 100ml

 

 

What is Herbora Fosfomen Neuroaten Klamath, 20 vials x 10 ml?

A memory supplement in 20 vials of 10 ml. It provides Klamath algae, amino acids, vitamins and minerals in a single daily liquid dose.

It is a liquid supplement from Herbora designed for periods of study or mental exertion. It combines Klamath algae with selected nutrients.

Benefits and features

  • Easy-to-take single-dose format.
  • Includes B vitamins and minerals.
  • Each box contains 20 x 10 ml vials.

How to use

Shake well and take 1 vial a day, preferably in the morning on an empty stomach.

Who is it suitable for?

Adults and children aged 10 and over who wish to supplement their diet during periods of intense mental activity.

Precautions

Do not use in children under 10 years of age. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding or taking medication. Do not exceed the daily dose.

What is the price of Herbora Fosfomen Neuroaten Klamath, 20 vials x 10 ml?

Check the price of Herbora Fosfomen Neuroaten Klamath, 20 vials x 10 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me
Supplier: Herbora Laboratorios Supplier's address: Calle Mar Mediterrania (Polígono Industrial Torre del Rector), 5-9, 08130 Santa Perpètua de Mogoda, Barcelona, España Mobile phone: +34 935 747 440