• Herdibel Herdioral Elixir Spray, 20 Ml
-16% Promo FD

Herdibel Herdioral Elixir Spray, 20 Ml

SKUHE8436024230857

A 20 ml mouth spray containing honey, lemon, propolis, thyme, eucalyptus, mint and echinacea. Its propolis spray format allows the spray to be directed into the mouth and throat. Due to its properties, it is also known as a throat spray and a propolis spray.

Regular price €14,20 71,0 € / 100ml
Sale price €14,20 Regular price €16,81
You are saving: -€2,61
71,0 € / 100ml
Herdibel Herdioral Elixir Spray, 20 Ml
Herdibel Herdioral Elixir Spray, 20 Ml
Regular price €14,20 71,0 € / 100ml
Sale price €14,20 Regular price €16,81
You are saving: -€2,61
71,0 € / 100ml

 

 

What is Herdibel Herdioral Elixir Spray, 20 ml?

A 20 mloral spray containing honey, lemon, propolis, thyme, eucalyptus, mint and echinacea. Its propolis spray format allows for targeted application to the mouth and throat. Due to its properties, it is also known as a throat spray and propolis spray.

What is it used for?

It moisturises the area of application and delivers botanical and bee-derived ingredients in a measured dose.

Features and benefits

  • Contains honey, lemon, propolis and thyme.
  • It also contains eucalyptus, mint, echinacea, cinnamon and vitamin A.
  • 20 ml spray bottle.

Composition

Alcohol, honey, water, lemon, propolis extract, thyme, vitamin A, eucalyptus, mint, Echinacea purpurea and cinnamon.

How to use it?

Spray as often as indicated on the packaging, taking care not to inhale during application.

Precautions

Contains alcohol, honey and bee products. Do not use if you are allergic to any of the ingredients. Consult a healthcare professional before use in children.

What is the price of Herdibel Herdioral Elixir Spray, 20 ml?

Check the price of Herdibel Herdioral Elixir Spray, 20 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me