• Interapothek Alcohol 96º , 250 ml
-47%

Interapothek Alcohol 96º, 250 ml

SKUIN209920

Interapothek Alcohol 96º, 250 ml is a hygiene or healthcare product in a 250 ml bottle, intended for the specific use indicated by the manufacturer.

Regular price €1,60 0,64 € / 100ml
Sale price €1,60 Regular price €3,04
You are saving: -€1,44
0,64 € / 100ml
Interapothek Alcohol 96º , 250 ml
Interapothek Alcohol 96º, 250 ml
Regular price €1,60 0,64 € / 100ml
Sale price €1,60 Regular price €3,04
You are saving: -€1,44
0,64 € / 100ml

 

 

What is Interapothek Alcohol 96º, 250 ml?

Interapothek Alcohol 96º, 250 ml is a hygiene and healthcare product in a 250 ml bottle.

What is it used for?

It is designed to facilitate hygiene, protection, measurement or everyday care tasks, depending on its format.

How should Interapothek Alcohol 96°, 250 ml be used?

Follow the instructions on the packaging for preparation, application, measurement, cleaning or disposal.

Precautions

Use the product only for its intended purpose. Check that the packaging is undamaged before use and store in accordance with the manufacturer’s instructions.

What is the price of Interapothek 96º Alcohol, 250 ml?

Check the price of Interapothek Alcohol 96º, 250 ml on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Supplier: Interapothek Supplier's address: Calle Mar Mediterrania (Polígono Industrial Torre del Rector), 5-9, 08130 Santa Perpètua de Mogoda, Barcelona, España Mobile phone: +34 935 747 440