• Internature Drenature Interart 30Ml Drops
-15% Promo FD

Internature Drenature Interart 30Ml Drops

SKUIN8437003403231

Internature Drenature Interart 30 ml Drops is a liquid herbal supplement in drop form. It contains bitter chamomile, willow, blackcurrant and meadowsweet in a water and alcohol base. The bottle contains 30 ml.

Regular price €13,20 44,0 € / 100ml
Sale price €13,20 Regular price €15,46
You are saving: -€2,26
44,0 € / 100ml
Sold out
Internature Drenature Interart 30Ml Drops
Internature Drenature Interart 30Ml Drops
Regular price €13,20 44,0 € / 100ml
Sale price €13,20 Regular price €15,46
You are saving: -€2,26
44,0 € / 100ml

 

 

What is Internature Drenature Interart 30 ml drops?

Internature Drenature Interart 30 ml Drops is a liquid herbal supplement in drop form. It contains bitter chamomile, willow, blackcurrant and meadowsweet in a water and alcohol base. The bottle contains 30 ml.

What is it used for?

Its main use is as a liquid herbal extract supplement in drop form.

Composition and characteristics

Bitter chamomile extract 10 per cent, willow 4 per cent, blackcurrant 10 per cent, meadowsweet 5 per cent, water and alcohol.

How should Internature Drenature Interart 30 ml Drops be used?

For adults, take 10 to 20 drops a day before main meals.

Precautions and storage

Contains willow and alcohol. Seek advice if you are taking anticoagulants, have an allergy to salicylates, are pregnant, breastfeeding or wish to administer this to children.

What is the price of Internature Drenature Interart 30 ml Drops?

Check the price of Internature Drenature Interart 30ml Drops on Farmaciasdirect and look out for current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me