• Internature Drenature Interdepr 30Ml Drops
-33% Promo FD

Internature Drenature Interdepr 30Ml Drops

SKUIN8437003403040

Drops containing extracts of marjoram, verbena, oats and basil. The 30 ml bottle is suitable for use in detox, drainage and cleansing programmes.

Regular price €13,20 44,0 € / 100ml
Sale price €13,20 Regular price €19,69
You are saving: -€6,49
44,0 € / 100ml
Internature Drenature Interdepr 30Ml Drops
Internature Drenature Interdepr 30Ml Drops
Regular price €13,20 44,0 € / 100ml
Sale price €13,20 Regular price €19,69
You are saving: -€6,49
44,0 € / 100ml
Pharmaceutical Recommendation
 
 
 
3 item(s)
€0,00

 

 

What is Internature Drenature Interdepr 30 ml Drops?

Drops containing extracts of marjoram, verbena, oats and basil. The 30 ml bottle is suitable for use in detox, drainage and cleansing programmes.

What is it used for?

It provides a combination of plant extracts in drop form for measured administration.

Features and benefits

  • 10% marjoram, verbena and oats.
  • 5% basil.
  • 30 ml hydroalcoholic solution.

Composition

Extracts of marjoram, verbena and oats, 10 per cent each; basil, 5 per cent; water and alcohol.

How to use it?

Take the drops as directed on the packaging and dilute them if specified.

Precautions

Contains alcohol. Consult a healthcare professional before use in children, during pregnancy or breast-feeding, whilst taking other medication, or if you have a chronic condition.

What is the price of Internature Drenature Interdepr 30ml Drops?

Check the price of Internature Drenature Interdepr 30ml Drops on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me