• Internature Drenature Interdia 30Ml Drops
-29% Promo FD

Internature Drenature Interdia 30Ml Drops

SKUIN8437003403064

Internature Drenature Interdia supplement in drops, supplied in a 30 ml bottle. It contains extracts of fumaria, olive, centaury and eucalyptus in a hydroalcoholic base.

Regular price €13,90 46,33 € / 100ml
Sale price €13,90 Regular price €19,69
You are saving: -€5,79
46,33 € / 100ml
Internature Drenature Interdia 30Ml Drops
Internature Drenature Interdia 30Ml Drops
Regular price €13,90 46,33 € / 100ml
Sale price €13,90 Regular price €19,69
You are saving: -€5,79
46,33 € / 100ml

 

 

What is Internature Drenature Interdia 30 ml drops?

Internature Drenature Interdia dietary supplement in drops, supplied in a 30 ml bottle.

What is it used for?

It contains extracts of fumaria, olive, centaury and eucalyptus in a hydroalcoholic base.

Benefits and features

  • Dropper bottle.
  • Four plant extracts.
  • 30 ml bottle.

Composition

5% extracts of fumitory, olive, centaury and eucalyptus, water and alcohol.

How to use it?

Take 30 drops, equivalent to 1 ml, diluted in water three times a day, as advised.

Precautions

Contains alcohol. Should not be used as a substitute for medication or glucose management regimens. Consult a healthcare professional. Do not exceed the recommended dose. Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet. Keep out of the reach of children. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, unwell or taking medication.

What is the price of Internature Drenature Interdia 30ml Drops?

Check the price of Internature Drenature Interdia 30ml Drops on Farmaciasdirect and check the current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me