• Internature Drenature Interinm 30Ml Drops
-33% Promo FD

Internature Drenature Interinm 30Ml Drops

SKUIN8437003403071

Internature Drenature Interinm 30 ml Drops is a liquid dietary supplement in drop form designed to provide nutritional support for the body’s defences. It comes in a 30 ml bottle with a dropper. It is marketed as a product for the immune system, supporting the body’s defences.

Regular price €13,20 44,0 € / 100ml
Sale price €13,20 Regular price €19,69
You are saving: -€6,49
44,0 € / 100ml
Internature Drenature Interinm 30Ml Drops
Internature Drenature Interinm 30Ml Drops
Regular price €13,20 44,0 € / 100ml
Sale price €13,20 Regular price €19,69
You are saving: -€6,49
44,0 € / 100ml

 

 

Immune system: what is Internature Drenature Interinm 30ml Drops?

Internature Drenature Interinm 30 ml Drops is a liquid supplement in drop form designed to provide nutritional support for the body’s defences. It comes in a 30 ml bottle with a dropper. It is formulated to support the immune system.

Benefits and uses

The format allows the daily dose to be divided into several doses.

How to use Internature Drenature Interinm 30 ml Drops?

Shake well and take 30 drops diluted in water three times a day.

Precautions

Do not exceed the recommended dose. Consult a healthcare professional if you are pregnant, breastfeeding, unwell or taking other medication.

What is the price of Internature Drenature Interinm 30ml Drops?

Check the price of Internature Drenature Interinm 30ml Drops on Farmaciasdirect and check the current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me