• Internature Drenature Intertonic 30Ml Drops
-31% Promo FD

Internature Drenature Intertonic 30Ml Drops

SKUIN8437006267281

Internature Drenature Intertonic supplement in a 30 ml dropper bottle. It combines adaptogenic extracts such as ginseng, eleutherococcus and rhodiola in a liquid form.

Regular price €18,80 62,67 € / 100ml
Sale price €18,80 Regular price €27,41
You are saving: -€8,61
62,67 € / 100ml
Internature Drenature Intertonic 30Ml Drops
Internature Drenature Intertonic 30Ml Drops
Regular price €18,80 62,67 € / 100ml
Sale price €18,80 Regular price €27,41
You are saving: -€8,61
62,67 € / 100ml

 

 

What is Internature Drenature Intertonic 30 ml drops?

Internature Drenature Intertonic dietary supplement in a 30 ml dropper bottle.

What is it used for?

It combines adaptogenic extracts such as ginseng, eleutherococcus and rhodiola in a liquid form.

Benefits and features

  • Available in drop form.
  • 30 ml bottle.
  • Contains alcohol.

How to use it?

Take ten drops three times a day between meals and well before bedtime, in accordance with the recommended guidelines.

Precautions

Do not take in the evening. Seek advice if you have high blood pressure, are pregnant, breastfeeding or taking medication. Do not exceed the recommended dose. Food supplements are not a substitute for a varied and balanced diet. Keep out of reach of children. Seek advice if you are pregnant, breastfeeding, ill or taking medication.

What is the price of Internature Drenature Intertonic 30ml Drops?

Check the price of Internature Drenature Intertonic 30 ml drops on Farmaciasdirect and check any current offers before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me