• Ioox Kita-Bite Spray , 75 ml
-21% Promo FD

Ioox Kita-Bite Spray, 75 ml

SKUIO8470002680609

Ioox Kita-Bite Spray, 75 ml is a health and wellbeing product in a 75 ml bottle.

Regular price €10,30 13,73 € / 100ml
Sale price €10,30 Regular price €13,05
You are saving: -€2,75
13,73 € / 100ml
Ioox Kita-Bite Spray , 75 ml
Ioox Kita-Bite Spray, 75 ml
Regular price €10,30 13,73 € / 100ml
Sale price €10,30 Regular price €13,05
You are saving: -€2,75
13,73 € / 100ml

 

 

What is Ioox Kita-Bite Spray, 75 ml?

Ioox Kita-Bite Spray, 75 ml is a health and wellbeing product in a 75 ml bottle.

What is it used for?

It is designed to repel mosquitoes and other insects when applied to the skin.

Verified characteristics

  • Pack size: 75 ml

Who is it suitable for?

Users who need to repel mosquitoes and other insects by applying it to the skin.

How to use Ioox Kita-Bite Spray, 75 ml?

Apply evenly to the skin, taking care to avoid contact with the eyes and other mucous membranes.

Precautions

Check that it is suitable for your needs and stop using it if you notice any damage, discomfort or an unexpected reaction.

What is the price of Ioox Kita-Bite Spray, 75 ml?

Check the price of Ioox Kita-Bite Spray, 75 ml on Farmaciasdirect and check any current promotions before completing your purchase.

Pharmaceutical
advice
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Supplier: Laboratorios Viñas Supplier's address: Calle Mar Mediterrania (Polígono Industrial Torre del Rector), 5-9, 08130 Santa Perpètua de Mogoda, Barcelona, España Mobile phone: +34 935 747 440