• Livisto Calfostonic Pack 2 x 1 kg
-18%

Livisto Calfostonic Pack 2 x 1 kg

SKULI3202681208059

A 1 kg mineral supplement to improve the health and growth of calves.

Regular price €11,80 0,59 € / 100gr
Sale price €11,80 Regular price €14,46
You are saving: -€2,66
0,59 € / 100gr
Livisto Calfostonic Pack 2 x 1 kg
Livisto Calfostonic Pack 2 x 1 kg
Regular price €11,80 0,59 € / 100gr
Sale price €11,80 Regular price €14,46
You are saving: -€2,66
0,59 € / 100gr

 

 

Livisto Calfostonic is a powdered mineral supplement designed to support the growth and health of calves. It provides a combination of essential vitamins and minerals that help to improve bone and muscle development, as well as the immune system.

Features

- Weight: 1 kg - Use: Mineral supplement - Species: Calves - Improves growth and health - Contains essential vitamins and minerals

Pharmaceutical
advice
Ask our pharmacist
Israel Herrero
A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
Ask me