• Livisto Calfostonic Pack of 3 x 1 kg
-19%

Livisto Calfostonic Pack of 3 x 1 kg

SKULI3202681208066

A 1 kg mineral supplement to improve the health and growth of calves.

Regular price €17,60 0,59 € / 100gr
Sale price €17,60 Regular price €21,69
You are saving: -€4,09
0,59 € / 100gr
Livisto Calfostonic Pack of 3 x 1 kg
Livisto Calfostonic Pack of 3 x 1 kg
Regular price €17,60 0,59 € / 100gr
Sale price €17,60 Regular price €21,69
You are saving: -€4,09
0,59 € / 100gr

 

 

Livisto Calfostonic is a powdered mineral supplement designed to support the growth and health of calves. It provides a combination of essential vitamins and minerals that help to improve bone and muscle development, as well as the immune system.

Features

- Weight: 1 kg - Use: Mineral supplement - Species: Calves - Improves growth and health - Contains essential vitamins and minerals

Pharmaceutical
advice
Ask our pharmacist
Israel Herrero
A pharmacist specialising in veterinary pharmacy, who will help you look after your pet’s health with advice on nutrition and care. Registration No.: 5088
Ask me