-5%

    Monsoy Almond Vegetable Drink With Oatmeal 1Lt 6Ucs.Bio

    SKUMO8423352204353

    Combination of almonds and organic oats.

    Regular price €21,30 2,13 € / 100ml
    Sale price €21,30 Regular price €22,42
    You are saving: -€1,12
    2,13 € / 100ml
    Monsoy Almond Vegetable Drink With Oatmeal 1Lt 6Ucs.Bio
    Regular price €21,30 2,13 € / 100ml
    Sale price €21,30 Regular price €22,42
    You are saving: -€1,12
    2,13 € / 100ml
    Pharmaceutical Recommendation
     
     
     
    3 item(s)
    €0,00

     

     
    Monsoy Almond Vegetable Drink is a healthy and delicious option. Made with high quality organic almonds, this drink is naturally lactose-free and certified organic. You can enjoy it hot or cold, on its own or in your shakes and smoothies. Its almond flavour with digestive benefits makes it a delicious and nutritious choice.

    Composition

    Ingredients: Water, organic almonds.

    Directions for use

    Ideal in recipes, coffee or smoothies.

    Pharmaceutical advice

    Delicious almond flavour with creamy oatmeal.
    Pharmaceutical
    advice
    Consult our pharmacist
    Julia Mendoza Murillo
    A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
    Ask me