-5%

    Monsoy Rice Vegetable Drink 1Lt 6Pcs Bio

    SKUMO8423352200232

    Organic and natural vegetable rice drink.

    Regular price €16,90 1,69 € / 100ml
    Sale price €16,90 Regular price €17,79
    You are saving: -€0,89
    1,69 € / 100ml
    Monsoy Rice Vegetable Drink 1Lt 6Pcs Bio
    Regular price €16,90 1,69 € / 100ml
    Sale price €16,90 Regular price €17,79
    You are saving: -€0,89
    1,69 € / 100ml
    Pharmaceutical Recommendation
     
     
     
    3 item(s)
    €0,00

     

     
    Monsoy Soy Vegetable Drink is a healthy and delicious choice for your diet. Made with high quality organic soybeans, this drink is an excellent source of vegetable protein. You can enjoy it on its own, with cereals, coffee or in your favourite recipes. Its mild taste and nutritional profile make it ideal for those looking for an alternative to traditional milk.

    Composition

    Ingredients: Water, organic soya.

    Instructions for use

    Can be used in cooking and baking.

    Pharmaceutical advice

    Light and versatile in a variety of recipes.
    Pharmaceutical
    advice
    Consult our pharmacist
    Julia Mendoza Murillo
    A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
    Ask me